|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/29]

دیدار هیئت حماس با سعد حریری برای پیگیری وضعیت آوارگان فلسطینی  

دیدار هیئت حماس با سعد حریری برای پیگیری وضعیت آوارگان فلسطینی

جمعه 28 تیر 1398

هیئت جنبش مقاومت اسلامی حماس که امروز جمعه به منظور پیگیری وضعیت آوارگان فلسطینی در لبنان به بیروت سفر کرده است، با سعد حریری نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هیئت حماس به ریاست عزت رشق عضو دفتر سیاسی این جنبش و همراهی اسامه حمدان و علی برکه دو عضو دفتر روابط اسلامی و عربی این جنبش و احمد عبدالهادی نماینده حماس در لبنان به دستور اسماعیل هنیه راهی بیروت شده است.

هدف از سفر هیئت حماس به بیروت، پیگیری وضعیت آوارگان فلسطینی و به ویژه تصمیمات اخیر وزارت کار لبنان در حق آن ها است.

عزت رشق خاطر نشان کرد که هیئت حماس در دیدار با سعد حریری روابط دوجانبه و آخرین تحولات اوضاع فلسطینان به ویژه آوارگان فلسطینی در اردوگاه های لبنان را مورد بحث و بررسی قرار داد.

رشق افزود که در این دیدار اعلام کردیم که آوارگان فلسطینی در لبنان مهمان یا کارگر خارجی نیستند بلکه دارای اعتباراتی سیاسی هستند که نباید آن را نادیده گرفت.

وی بار دیگر بر موضع جنبش متبوعش مبنی بر مخالفت با مسئله اسکان آوارگان فلسطینی در لبنان تاکید کرد.

هیئت حماس پیامی را هم از جانب اسماعیل هنیه در رابطه با ضرورت حفظ حقوق آوارگان فلسطینی در لبنان به حریری ابلاغ کرد.

عزت رشق خاطر نشان کرد که سعد حریری در جریان خواسته های هیئت حماس قرار گرفته و اعلام کرده که هرگونه تصمیم گیری در مورد آوارگان فلسطینی بر عهده دولت این کشور است.

کمیل ابو سلیمان وزیر کار دولت لبنان همچنان بر تصمیمات جائرانه خود در حق آوارگان فلسطینی در این کشور اصرار دارد که این مسئله خشم گسترده فلسطینیان را در پی داشته است.

وزارت کار لبنان اخیرا تصمیماتی اتخاذ کرد که شامل تعطیلی موسسات تحت مالکیت فلسطینی‌ها و اعمال محدودیت‌هایی برای کارگران فلسطینی در محل کار می‌شد.

این در حالی است که نبیه بری رئیس پارلمان لبنان و سعد حریری نخست وزیر این کشور دیروز پنجشنبه خواستار لغو این تصمیمات شدند. بری گفته بود که تصمیمات اتخاذ شده در مورد آوارگان فلسطینی دیگر لغو شد و وضعیت آنان همانند سابق خواهد بود.

اردوگاه های آوارگان فلسطینی در لبنان امروز جمعه شاهد اعتصاب سراسری و اعتراضات مردمی برای چندمین روز متوالی به خاطر این تصمیمات جائرانه بود.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:421271!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)