|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/06/01]

دیدار پامپئو با نماینده رژیم‌صهیونیستی در سازمان ملل درباره ایران  

وزیر خارجه آمریکا روز جمعه با نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل دیدار و درباره موضوع ایران با وی گفت‌وگو کرد.

دیدار پامپئو با نماینده رژیم‌صهیونیستی در سازمان ملل درباره ایران

شنبه 01 شهریور 1399

وزیر خارجه آمریکا روز جمعه با نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل دیدار و درباره موضوع ایران با وی گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خبر داد که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز جمعه با «گیلعاد اردان» نماینده تل‌آویو در سازمان ملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دو طرف درباره آن چیزی که نفوذ مخرب ایران توصیف کرده‌اند گفت‌ؤگو کردند.

پامپئو در پیامی در توئیتر نیز نوشت: «آمریکا به مشارکت قدرتمند خود با اسرائیل در سازمان ملل ادامه خواهد داد.»

آمریکا که حدود دو سال و نیم پیش از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد به زعم خود گمان می‌کرد که با پیش گرفتن سیاست فشار حداکثری، ایران را مجبور خواهد کرد تا به پای میز مذاکره آمده و با شرایط دلخواه آمریکا، توافق جدیدی را بپذیرد.

پس از گذشت حدود دو سال و نیم آمریکا به هیچ یک از اهداف خود علیه ایران دست نیافته و با نزدیک شدن به 27 مهرماه که زمان پایان تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه تهران است به تکاپو افتاده است تا این تحریم‌ها را تمدید کند.

آمریکا هفته پیش قطعنامه‌ای را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کرد که طی آن خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شده بود اما این قطعنامه به یکی از رسوایی‌های آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل تبدیل شد و به جز جمهوری دومینیکن، هیچ کشور دیگری با آمریکا در این قطعنامه همراه نشد.

واشنگتن پس از انزوا در شورای امنیت، روز گذشته (پنجشنبه ۲۱ اوت/۳۰ مرداد) با ارائه نامه‌ای به رئیس شورای امنیت رسماً این شورا را از خواست خود برای بازگرداندن تمامی تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران مطلع کرد.

آمریکا در این نامه ایران را به «نقض اساسی» تعهداتش در «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) متهم کرده است.

ساز و کار موسوم به بازگشت خودکار تحریم‌ها که با نام‌های دیگری مثل «مکانیسم ماشه» یا «اسنپ‌بک» نیز شناخته می‌شود به دنبال احیای تمامی قطعنامه‌های تحریمی علیه تهران است که پس از حصول برجام میان ایران و گروه موسوم به ۱+۵ تعلیق شده بودند.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:461468!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)