|
|
0.0 (0)
متفکر و تحلیلگر معروف مصری:
[1398/01/22]

ذره‌ای نباید درباره جولان اشغالی کوتاه آمد  

متفکر و تحلیلگر معروف مصری:

ذره‌ای نباید درباره جولان اشغالی کوتاه آمد

۲۱ فروردین ۱۳۹۸ 

تحلیلگر و متفکر معروف مصری ضمن تاکید بر ضرورت بازپس گیری جولان از صهیونیستها به تبعات خطرناک کوتاه آمدن و تن دادن به تصمیم ترامپ درباره جولان اشغالی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، محمد السعید ادریس متفکر و تحلیلگر بارز مصری درباره خطرناک بودن تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی هشدار داد و خواستار رویارویی وبازپس گیری جولان با همه ابزارهای ممکن شد.

وی افزود: سیطره اسرائیل بر جولان سبب خواهد شد که دمشق در تیررس اسرائیل باشد. بهای کوتاه آمدن بسیار زیاد است اما بهای رویارویی بسیار کمتر از کوتاه آمدن است. آخر عاقبت کوتاه آمدن بدون شک نابودی است. هر که فکر می‌کند که از خطر به دور است و در امان است در توهم به سر می‌برد. در برابر ما راهی غیر رویارویی نیست

ادریس بیان کرد: تسلیم شدن و تن دان به تصمیم ترامپ، تاوان راهبردی و اقتصادی فاحشی به دنبال دارد. از بُعد اقتصادی و تأثیر اقتصادی؛ حاکمیت اسرائیل بر جولان سبب تملک ثروت‌های فراوانی خواهد شد که اول ثروت‌های دریاچه طبریا است که اسرائیل را از نظر آب بی نیاز می‌کند و ثروت دومجولان اشغالی دارای مقادیر زیادی نفت است که برای رفع نیاز رژیم صهیونیستی به مدت ۴۰۰ سال آینده کافی است مقادیر زیادی نفت است که برای رفع نیاز رژیم صهیونیستی به مدت ۴۰۰ سال آینده کافی است و این را شرکت‌های نفتی مسئول حفاری در جولان مورد تأیید قرار داده‌اند.

این تحلیلگر مشهور عرب گفت: روند تسلیم شدن کاملاً به نفع رژیم صهیونیستی و باخت کامل برای جهان عرب است اما روند مقابله نتایج کاملاً عکس دارد. بازپس گیری جولان سبب خواهد شد که اسرائیل از ناحیه سوریه از حیث امنیتی در معرض تهدید باشد و همواره در تیررس سوریه باشد و همچنین سبب خواهد شد که صهیونیست‌ها از منابع زندگی یعنی آب و نفت محروم شوند.

وی تاکید کرد: اسرائیلی‌ها بر برپایی کشور یهود از نهر تا بحر اصرار دارند. به نظر می‌رسد که ما در آستانه نبرد آخرین الزمان قرار داریم به ویژه که اسرائیلی‌ها آن‌را تبدیل به جنگ دینی کرده‌اند.

ادریس کسانی که جنگ اکتبر (میان اعراب و اسرائیل) را آخرین جنگ می‌دانند را محکوم کرد.

 

 

خبرگزاری مهر

 

Parameter:396684!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)