|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/04]

رئیس‌جمهور لبنان هم «تجاوز اسرائیل» به ضاحیه را محکوم کرد  

رئیس‌جمهور لبنان هم «تجاوز اسرائیل» به ضاحیه را محکوم کرد

یکشنبه 03 شهریور 1398

رئیس‌جمهور لبنان، «تجاوز پهپادهای اسرائیلی» به جنوب بیروت را محکوم و آن را نشانه «مقاصد تجاوزکارانه اسرائیل» توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان، امروز یکشنبه به موضوع دو پهپاد در جنوب بیروت واکنش نشان داد.

به گزارش شبکه المنار، میشل عون حضور این دو پهپاد را «تجاوز آشکار اسرائیل به ضاحیه بیروت» توصیف کرد و گفت، این اقدام اسرائیل، پرده دیگری از نقض مکرر قطعنامه 1710 است.

بامداد (امروز) یکشنبه (سوم شهریور) منابع محلی در بیروت پایتخت لبنان، از شنیده شدن صدای انفجار خبر دادند. دقایقی بعد شبکه الجزیره از محل حادثه گزارش کرد که شاهدان می‌گویند یک پهپاد پس از سقوط در یکی از خیابان‌های جنوب بیروت، در حال سوختن است. ساعاتی بعد ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که پهپادها اسرائیلی است.

میشل عون همچنین اعلام کرد که این حادثه «دلیلی تازه بر مقاصد خصمانه اسرائیل و اقدام آن به هدف گرفتن ثبات و صلح در لبنان و منطقه است». 

پیش از رئیس جمهور لبنان، «سعد الحریری» نخست‌وزیر این کشور نیز حضور دو پهپاد شناسایی رژیم صهیونیستی در آسمان جنوب بیروت را تجاوز آشکار به حاکمیت لبنان و نقض صریح قطعنامه ۱۷۰۱ سازمان ملل متحد دانست.

الحریری این حادثه را «تهدیدی برای ثبات منطقه‌ای و تلاشی برای متشنج کردن بیشتر وضعیت  دانست و گفت، جامعه بین‌الملل و دوستان لبنان در جهان مسئولیت حمایت از قطعنامه ۱۷۰۱ و عدم نقض آن به دست رژیم صهیونیستی را بر عهده دارند.

قطعنامه ۱۷۰۱ از قطعنامه‌های شورای امنیت است که در ۱۱ آگوست ۲۰۰۶ برای پایان دادن به جنگ سی و سه روزه میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله صادر شد.

«محمد عفیف» مسئول رسانه‌ای در حزب‌الله لبنان نیز قبل از سران این کشور به این حادثه واکنش نشان داد و اعلام کرد که یکی از دو پهپاد در آسمان جنوب بیروت، بمب‌گذاری شده بوده است. عفیف امروز یکشنبه، در تماسی تلفنی به «خبرگزاری لبنان» (NNA) گفت، «حزب‌الله هیچ پهپادی را ساقط نکرده... پرنده اول بدون اینکه آسیبی بزند، سقوط کرده و دومی بمب‌گذاری شده بوده و منفجر شده و به ساختمان مرکز رسانه‌ای حزب‌الله در ضاحیه آسیب زده است».

در همین ارتباط، خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» به نقل از منبعی آگاه اعلام کرد: پهپادی که در منطقه «معوض» در ضاحیه بیروت ساقط شد یک پهپاد شناسایی کوچک اسرائیلی بود که مأموریت‌های نظامی برای کاشت بمب داشت و مجهز برای انجام عملیات ترور شده بود.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:427105!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)