|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/11/27]

رئیس مجلس عازم سوریه شد  

رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل تهران را به مقصد دمشق ترک کرد.

رئیس مجلس عازم سوریه شد

یکشنبه 27 بهمن 1398

رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل تهران را به مقصد دمشق ترک کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی صبح امروز (یکشنبه ۲۷ بهمن ماه) پیش از سفر به سوریه در فرودگاه مهرآباد درباره برنامه ها و اهداف سفر به سوریه گفت: از مدتی پیش دعوت برای سفر به کشور دوست و برادر سوریه وجود داشت، اما به دلیل کثرت کارها و حوادث مختلفی که در این مدت با آن مواجه بودیم، سفر به تعویق افتاد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوریه از کشورهای دوست و محور مقاومت است، ادامه داد: هم تحولات در سوریه و هم تحولاتی که در منطقه رخ می دهد، لزوم رایزنی های نزدیک  را بین کشورهایی که با هم همکاری دارند، ضروری می کند. 

وی ادامه داد: تحولات در منطقه نسبتاً پراهمیت است. از طرفی سوریه کشوری است که در این مدت نشان داد با محوریت مقاومت اهداف خوبی را دنبال می کند. 

دکتر لاریجانی با بیان اینکه ما در جهات مختلف با سوریه که کشور پراهمیتی است، ارتباط و همکاری داریم، تاکید کرد: با توجه به توطئه ها در منطقه نیازمند گفت و گوهای نزدیکتر و رایزنی در مسائل مختلف هستیم. 

رئیس قوه مقننه کشورمان در پایان با بیان این که سفر ما وجه پارلمانی دارد، افزود: علاوه بر این، گفت وگوهای مختلفی در مسائل پراهمیت منطقه در سفر به سوریه در دستور کار خواهد بود.

گفتنی است رییس مجلس با بدرقه اعضای هیات رئیسه مجلس عازم سوریه شد.

 

خبرگزاری خانه ملت

Parameter:453283!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)