|
|
0.0 (0)
خطیب نماز جمعه تهران:
[1397/03/18]

راهپیمایی قدس پاسخی به نسل کشی رژیم صهیونیستی بود  

خطیب نماز جمعه تهران:

راهپیمایی قدس پاسخی به نسل کشی رژیم صهیونیستی بود

تاریخ خبر: 1397/03/18 

تهران- ایرنا- خطیب نماز جمعه تهران ضمن تقدیر از مردم روزه دار برای حضور با شکوه در راهپیمایی روز قدس ، گفت: قطعا راهپیمایی امروز ملت های مسلمان علیه سیاست های خصمانه آمریکا ، نسل کشی و رفتارهای نژاپرستانه رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم فلسطین بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های دوم نماز جمعه تهران افزود: راهپیمایی امروز نه تنها علیه رژیم صهیونیستی بلکه علیه امریکا بود که حامی بی چون و چرای این رژیم غاصب و جلاد است.
وی ادامه داد: اخیرا امریکا خیز دیگری برای تکمیل اشغالگری برداشته است و آن انتقال سفارت خود از تل آویو به بیت المقدس و قدس شریف است.
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: راهپیمایی امروزعلیه سازشکاران مرتجع منطقه و کسانی بود که مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان علیه مسلمانان را شکل دادند.
خاتمی خاطر نشان کرد: سازشکاران مرتجع منطقه امروز مسابقه گذاشته اند برای به رسمیت شناختن رژیم فاسد صهیونیستی ولی بدانند این مسابقه سقوط انها است و ملت های خودشان انها را به روز ذلت خواهند نشاند. 
وی با بیان اینکه امروز درجامعه وحدت یک ضرورت است، گفت: سه عنصر وحدت در جامعه یکی ولایت فقیه است که همه مردم با هر سلیقه ای فرمایشات و رهنمودهای ولایت را فصل الخطاب می دانند و دوم نفرت از رژیم صهیونیستی است که همه گروه ها با هر سلیقه ای از این رژیم نفرت دارد . 
امام جمعه موقت تهران افزود: از حماقت های نخست وزیر رژیم صهیونیستی این است که مردم ایران را به عنوان دوست تعبیر کرده است دوستی که به فضل خدا تک تک مردم آن را دشمن می دانند و با افتخار مرگ بر اسراییل می گویند. 
خاتمی محور سوم وحدت آفرین را اقتدار موشکی بر شمرد و اضافه کرد : الحمد الله رهبری و همه مسئولان یک صدا می گویند ما پای اقتدار موشکی ایستادیم و هر قدر بخواهیم تولید می کنیم و بر برد آن می افزاییم و برگ برنده ما این است؛ در جامعه اسلامی ما این وحدت به خوبی شکل گرفته است. 
وی ادامه داد : مساله دیگر شکستن بن بست ها توسط رهبر معظم انقلاب است که مردم پذیرفته اند در طول 40 سال بن بست شکنی ها کرده است. 
خطیب نماز جمعه تهران گفت: جنگ در همه کشورها بحران ساز است ولی هشت سال کشور در جنگ بود و یک روز ملت بحران و بن بست ندید و این به برکت رهبری امام بود. 
خاتمی افزود: درعصر ما روزی روزگاری بر این ملت گذشت که دشمنان اجازه نمی دادند سه تا سانتریفیوژ داشته باشیم اما رهبر دوراندیش گفتند تولید کنید و به 19 هزار سانتریفیوژ رساندند تا جایی که دشمنان پذیرفتند شش هزار سانتریفیوژ داشته باشیم و به 12 هزار کیلو اورانیوم غنی شده رضایت داد و این به معنی بن بست شکنی است. 
وی اضافه کرد:در قضایای اخیر هم که امریکا و اروپا تقسیم نقش کردند؛ دشمنان می خواستند برجام معیوب را به ما تحمیل کنند، هم تحریم را تحمل کنیم و هم از فعالیت هسته ای دست برداریم که خواب آشفته ای بود. 
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: ما با کاربرد نظامی هسته ای مخالفیم ولی ترس نداریم در فقه اسلامی ما هم هست، ولی کاربرد فعالیت های هسته ای در انرژی غوغاست و انرژی فسیلی رو به اتمام است و انرژی اینده هسته ای است و رهبری فرمودند این خواب آشفته ای است که خواهند دید و ملت ایران هرگز چنین اجازه ای نخواهند داد. 
خاتمی خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند با 190 هزار سو در چارچوب برجام فعالیت کنند و تشکر می کنیم از مسئولان که این امر را اجابت کردند. 
وی با اشاره به دیدارهای رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان گفت: ایشان در دیدار با مسئولان و سخنرانی در مرقد مطهر امام سخنرانی فرمودند که موعظه نبود؛ این سخنان راهبرد است و مردم و رسانه ها باید به آن بپردازند . 
خطیب نماز جمعه تهران افزود: موضوع دیگر شعار ما می توانیم است که شعار عزت و غیرت و قرآنی ما است؛ این ملت بزرگ در 40 سال گذشته گردنه های سختی را پشت سرگذاشته است و به یاری خداوند از گردنه های سختی که پیش روی انقلاب گذاشته اند با عزت وعظمت عبور خواهید کرد. 
خاتمی در خطبه های اول نماز جمعه هم با اشاره به راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: آفرین بر شما مردم که در کنار عبادت معنوی این سیر وسلوک الی الله، امروز در 900 شهر کشور این عبادت بزرگ سیاسی را شکل دادید. 
وی افزود: عبادتی که امروز در خیابان های سراسر کشور به ویژه در تهران به نمایش گذاشتید، عبادت سیاسی بود که جایگاه والا و شایسته ای دارد. 
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه این راهپیمایی پنج عنوان قرآنی و روایی دارد، گفت: اولین عنوان دشمن ستیزی بود و دوم بیعت با پیامبر اکرم که همانا بیعت با خداوند است و سومین عنوان این بود که حرکت امروز شما مصداق جهاد بود. 
خاتمی افزود: شعار مرگ بر امریکا و اسرائیل شما جنگ با آنها بود و شما جهاد با زبان کردید. آرزوی ترامپ و نتانیاهو این است که این شعار روزی در جامعه ما نباشد. به ترامپ و نتانیاهو می گویم تا این خوی استکباری را دارید طنین مرگ بر امریکا واسرائیل افزوده خواهد شد . 
وی اضافه کرد: عنوان چهارم این بود که حرکت امروز مصداق خشم برای خدا بود که در 900 شهر کشور با زبان روزه آمده بودید تا بگویید به شدت خشمکین هستیم از این که یک ملت 70 سال است اواره هستند وبیرحمانه مردم را می کشند و زندگی آنها را به غارت می برند.
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: عنوان پنجم تولی و تبری بود یعنی دوست داشتن اولیا خدا ودشمن داشتن دشمنان خدا که در متن دین است و امروز چه دشمنی برای اسلام دشمن تر از ترامپ پیدا می کنید ؟ کسانی که خود را مهیا کردند و امروز نه علیه ایران بلکه علیه اسلام موضع می گیرند. 
وی تصریح کرد: امروز چه دشمنی ذلیل تر از نتانیاهو دشمن خدا است، شما در راهپیمایی امروز ابراز تنفر کردید و خداوند پاداش خواهد داد. 
امام جمعه موقت تهران با سلام و درود به امام راحل خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب، امام راحل با اعلام جمعه اخر ماه مبارک رمضان خدمت بزرگی به ارمان قدس شریف کرد. توطئه های دشمنان این بود که فلسطین و ظلمی که می رود فراموش شود و یا حداکثر مسئله عربی تلقی شود ولی امام راحل با این اعلام جلوی این توطئه را گرفت. 
خاتمی گفت: امروز رژیم صهیونیستی به چنان ذلتی افتاده که مانند گداهای سیاسی در اروپا دوره گردی می کند و می خواهد لااقل در لندن نگذارند شعار مرگ بر اسرائیل گفته شود و این یعنی اوج ذلت. امیدوارم قبل از 25 سالی که رهبری فرمودند ما شاهد نابودی رژیم صهیونیستی باشیم . 
وی همچنین یاد و خاطره سالگرد نهضت 15 خرداد، امام راحل و شهید مجتهد آیت الله سعیدی را گرامی داشت.
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:346706!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)