|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/03/03]

راهپیمایی مسلمانان پاکستان در حمایت از مقاومت مردم فلسطین  

مردم روزه دار پاکستان در روز جهانی قدس به‌رغم مقررات کرونایی در این کشور، با برگزاری راهپیمایی گسترده در اسلام آباد و دیگر شهرها با سردادن شعارهای ضد رژیم صهیونیستی و آمریکایی، ضمن حمایت از مقاومت مردم فلسطین و آرمان‌های آنان، تصمیم رژیم اشغالگر قدس برای ضمیمه کردن اراضی اشغالی را محکوم کردند.

راهپیمایی مسلمانان پاکستان در حمایت از مقاومت مردم فلسطین

شنبه 03 خرداد 1399

مردم روزه دار پاکستان در روز جهانی قدس به‌رغم مقررات کرونایی در این کشور، با برگزاری راهپیمایی گسترده در اسلام آباد و دیگر شهرها با سردادن شعارهای ضد رژیم صهیونیستی و آمریکایی، ضمن حمایت از مقاومت مردم فلسطین و آرمان‌های آنان، تصمیم رژیم اشغالگر قدس برای ضمیمه کردن اراضی اشغالی را محکوم کردند.

العالم ـ آسیا

صدها نفر از نمازگزاران، فعالان سیاسی و رهبران گروه‌های مذهبی پاکستان امروز (جمعه) در اسلام‌آباد پایتخت این کشور، با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، خشم و نفرت خود را نسبت به رژیم غاصب صهیونیستی، کشتار مسلمانان در یمن، سوریه، عراق و کشمیر ابراز داشتند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی ضمن پایبندی به پروتکل‌های بهداشتی که از مسجد اثنی عشری اسلام آباد تا میدان اصلی منتهی به پارلمان و کاخ ریاست جمهوری ادامه داشت با حمل پوسترهایی از شهدای قدس از جمله سردار سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس و ابو مهدی المهندس همرز شهید وی، و پلاکاردهایی حاوی شعارهای ضد رژیم صهیونیستی و آمریکایی، حمایت از نبرد ملت فلسطین و مبارزه تا آزادی قدس، از کشورهای اسلامی و ملت‌های حامی حقوق بشر خواستند تا به مشکلات و مظلومیت مردم فلسطین توجه و نسبت به حل و رفع این چالش یک کشور اسلامی اقدام کنند.

شخصیت‌های سیاسی و مذهبی طی سخنرانی در راهپیمایی امروز ضمن ابراز انزجار از اقدام گروههای افراطی و تروریست‌ها در خاورمیانه گفتند: قدرت‌های استکباری دست از دوگانگی در مبارزه با تروریسم برداشته در حالی که تغذیه تروریست‌ها از سوی برخی از کشورهای منطقه و قدرت‌های خارجی، باعث رنج و دشواری‌های بسیاری برای ملت‌های مظلوم مسلمان شده است.

حاضرین در این راهپیمایی کشتار مسلمانان در کشمیر را نیز توطئه‌ای علیه امت اسلامی و مسلمانان جهان دانسته و افزودند: دولت هند بدون شک باید پاسخگوی این اقدامات باشد و باید قبل از هرگونه آشفتگی بیشتر نسبت به پایان دادن خشونت‌ها علیه مسلمانان اقدامات لازم را اتخاذ کند.

علامه «ناصر عباس جعفری» دبیر کل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان بعنوان یکی از نهادهای برگزار کننده راهپیمایی روز جهانی قدس، در اسلام آباد طی سخنرانی در این راهپیمایی، برگزاری و شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس را از وظایف اصلی امت اسلامی و مسلمانان دانست.

وی افزود: امت اسلامی باید از آرمان‌ها و مبارزه مردم مظلوم فلسطین حمایت و اقدامات جنایت کارانه رژیم نامشروع صهیونیستی را محکوم کنند، در واقع ما مسلمانان حتی در شرایط فعلی ناشی از شیوع ویروس کرونا باید در این خصوص باید هم صدا و متعهد شویم.

وی با محکوم کردن و نامشروع دانستن اقدامات رژیم اشغالگر قدس، تصریح کرد: ملت فلسطین شجاعانه و بدون هراس برای رسیدن به حق و حقوق خود برابر رژیمی مبارزه می‌کنند که آمریکا و قدرت‌های غربی همه نوع کمک و همکاری را برای آنان مهیا کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، سخنرانان همچنین نقش جمهوری اسلامی ایران را در حمایت و زنده نگاه داشتن اهداف و مقاصد عالیه مقاومت مردم فلسطین از جمله فداکاری‌های شهدای مقاومت شامل شهید سردار سلیمانی، ارزشمند و حائز اهمیت دانسته و خاطرنشان کردند: مسلمانان جهان باید همانند دولت و ملت ایران از مبارزه و خواسته‌های مردم سرزمین بیت المقدس حمایت کرده و نباید اجازه دهند رژیم جنایتکار صهیونیستی به اقدامات نامشروع خود ادامه دهد.

شایان ذکر است مسوولان و اعضای گروه‌های سیاسی و مذهبی پاکستان نیز امروز در برخی از شهرهای این کشور از جمله اسکردو، کراچی، لاهور و کویته با برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس مطابق با مقررات کرونایی، تاکید کردند: رژیم غاصب اسراییل باید هر چه زودتر به اقدامات خصمانه و نقض حقوق بشر علیه مردم فلسطین خاتمه دهد.

 

العالم

Parameter:456416!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)