|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/05/20]

رزمایش هوایی مشترک تروریست‌های سنتکام و رژیم صهیونیستی  

منابع صهیونیستی از برگزاری یک رزمایش بین جنگنده‌های «اف-35» تروریست‌های سنتکام و رژیم صهیونیستی در جنوب فلسطین اشغالی خبردادند.

رزمایش هوایی مشترک تروریست‌های سنتکام و رژیم صهیونیستی

دوشنبه 20 مرداد 1399

منابع صهیونیستی از برگزاری یک رزمایش بین جنگنده‌های «اف-35» تروریست‌های سنتکام و رژیم صهیونیستی در جنوب فلسطین اشغالی خبردادند.

العالم - فلسطین اشغالی

به گفته منابع خبری صهیونیستی، این رزمایش هوایی در بحبوحه وخامت اوضاع در خاورمیانه با مشارکت جنگنده‌های اف-35 نیروهای سنتکام و رژیم صهیونیستی برگزار شد. در این رزمایش تمرین سوختگیری هوایی و مواجهه با انواع تهدیدهای زمینی و هوایی و سنجش سامانه‌های مخابراتی مختلف انجتام شد. از سوی نیروی هوایی رژیم صهیونیستی، اسکادرانی از جنگنده های اف-35 و اسکادران‌های ‌سوختگیری هوایی در این رزمایش حضور داشتند.

نیروی هوایی آمریکا نیز در بیانیه ‌ای اعلام کرده که این رزمایش مختص جنگنده‌های اف-35 و شامل سوختگیری هوایی و حمله به اهداف بوده است. وزارت جنگ رژیم صهیونیستی نیز برگزاری این رزمایش در دوره همه گیری کرونا را نشانی از همکاری نزدیک تل آویو و آمریکا خواند.

رژیم صهیونیستی اینک شماری از این جنگنده‌های نسل پنجم را در اختیار دارد و گفته می‌شود نیروی هوایی این رژیم دو اسکادران از این جنگنده ها را در اختیار دارد.

در حالی که شرکت تسلیحاتی آمریکایی «لاکهید مارتین» برای تبلیغ جنگنده نسل جدید خود یعنی اف-۳۵ روی قابلیت رادارگریز و مخفی‌کار بودن آن تمرکز کرده است، اما خبر می‌رسد که این رادارهای جدید آلمانی توانسته‌اند این پرنده‌ها را شناسایی و رهگیری کنند.

نشریه تخصصی «ژورنال جنگ‌افزارهای شبکه‌محور» گزارش داد که شرکت آلمانی «هِنسُلدت» که به طور ویژه روی ساخت و توسعه شبکه‌های راداری فعالیت می‌کند، در آوریل 2018 توانست دو فروند جنگنده اف-۳۵ را ردیابی کند که در حال پرواز در نمایشگاه هوایی برلین بودند. شبکه جدید رادار غیرفعال این شرکت «توئین‌ویس» (TwInvis) نام دارد و توانسته بود این جنگنده‌ها را از فاصله ۱۵۰ کیلومتری شناسایی کند.

 

العالم

Parameter:460775!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)