|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/09/03]

رسانه‌های صهیونیستی از وحشت رژیم از پهپادهای مقاومت خبر دادند  

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز شنبه نوشتند که افزایش پرواز پهپادهای اطلاعاتی و مسلح گروه‌های مقاومت فلسطینی بر فراز اسرائیل وحشت گسترده‌ای را به جان صهیونیست‌ها افکنده است.

رسانه‌های صهیونیستی از وحشت رژیم از پهپادهای مقاومت خبر دادند

یکشنبه 03 آذر 1398

 رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز شنبه نوشتند که افزایش پرواز پهپادهای اطلاعاتی و مسلح گروه‌های مقاومت فلسطینی بر فراز اسرائیل وحشت گسترده‌ای را به جان صهیونیست‌ها افکنده است.

آخرین پهپاد نیروهای مقاومت فلسطینی که از نوار غزه وارد آسمان سرزمین های اشغالی شده بود، ساعت ۱۶ و ۳۵ دقیقه امروز شنبه توسط سامانه های دفاعی رژیم صهیونیستی سرنگون شد.

رسانه های این رژیم اعلام کردند: پهپاد سرنگون شده از نوع کوادکوپتر برای بررسی های بیشتر به نهادهای امنیتی تحویل شده است.

پرواز این پهپاد بار دیگر نگرانی ها را در میان ارتش و نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی افزایش داد و رسانه های این کشور به طور گسترده به بررسی خطر این اقدام فلسطینیان پرداختند.

روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت" نوشت: آنچه که در سال های گذشته به عنوان اسباب بازی های ساده وارد بازار شد، امروز به سلاحی تبدیل شده که می تواند سرنوشت میدان نبرد را به طور کامل تغییر دهد و انقلاب پهپادهای نظامی هنوز در آغاز راه است.

این روزنامه به نقل از "ایتی التای" تحلیلگر نظامی افزود: اسرائیل پس از آنکه مورد حمله هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفت، شرکت های صنایع نظامی برای مقابله با حملات پهپادی احتمالی از سوی حماس یا حزب الله لبنان، به تقویت و توسعه وسایل و شیوه های حفاظت از تأسیسات و فرودگاه ها اقدام کردند.

وی اضافه کرد: آنچه برای همه آشکار شده، این است که مرحله آینده ممکن است دوره ای وحشتناک باشد که چندین پهپاد بمب گذاری شده به طور همزمان به یک هدف برخورد کند.

التای گفت: در این باره باید چینی ها را سرزنش کرد؛ زیرا شرکت DJI چین ۷۰ درصد بازار پهپاد جهان را در دست دارد و مسؤول گسترش این وسایل در جهان است.

وی بیان کرد: ساکنان غزه فیلم این پهپادها را مشاهده و قاچاق آن را آغاز کرده اند.

این روزنامه صهیونیستی نوشت: ارزیابی ها نشان می دهد که جنبش حماس در حال ایجاد یک نیروی هوایی کوچک برای خود است و از این پهپادها برای اهداف تاکتیکی استفاده کرده است.

رسانه های صهیونیستی نگرانی هایی نیز درباره احتمال بکارگیری گسترده پهپادها در هر جنگی در آینده از سوی حزب الله لبنان اظهار نگرانی کرده اند.

پیش از این و پس از حملات پهپادی به تأسیسات نفتی عربستان و ناکامی سامانه های دفاعی ساخت آمریکا در دفع این حملات، مسؤولان رژیم صهیونیستی از روبرو شدن با چنین حملاتی ابراز نگرانی کرده بودند.

بر اساس ارزیابی کارشناسان نظامی، سامانه های دفاعی رژیم صهیونیستی از جمله سامانه موشکی گنبد آهنین، توان مقابله با چندین هدف همزمان را ندارد و این موضوع بر وحشت اشغالگران صهیونیست افزوده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:438911!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)