|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/06/28]

رسانه صهیونیست: عربستان بعد از انتخابات آمریکا درباره عادی‌سازی تصمیم می‌گیرد  

یک رسانه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که عربستان سعودی پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا درباره عادی‌سازی روابطش با تل‌آویو تصمیم‌گیری خواهد کرد.

رسانه صهیونیست: عربستان بعد از انتخابات آمریکا درباره عادی‌سازی تصمیم می‌گیرد

۲۷ شهریور ۱۳۹۹

یک رسانه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که عربستان سعودی پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا درباره عادی‌سازی روابطش با تل‌آویو تصمیم‌گیری خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم پس از پایان سفر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن که برای امضای توافق عادی‌سازی با بحرین و امارات انجام شده بود روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» به نقل از منابع ارشد سیاسی صهیونیست اعلام کردند که دولت بعدی که انتظار می‌رود روابط خود را با «تل‌آویو» عادی‌سازی کند پادشاهی عمان است.

این روزنامه صهیونیستی نوشت که طبق ارزیابی‌های انجام شده میان مقامات رژیم اسرائیل٬ عربستان تا بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برای تصمیم‌گیری درباره عادی سازی روابطش با تل‌آویو منتظر می‌ماند.

طبق اطلاعات روزنامه مذکور صهیونیستی٬ صهیونیست‌ها درباره انجام توافق با عربستان سعودی خوشبین هستند و منابع ارشد تل‌آویو می‌گویند اکنون مسئله امضای توافق‌نامه با ریاض نیست٬ بلکه زمان آن است.

این رسانه صهیونیست افزود که سعودی‌ها خواسته آمریکا را اجابت و با عبور و مرور هواپیماهای اسرائیلی از آسمان کشورشان موافقت کردند. هم‌چنین تماس‌هایی میان تل‌آویو و آمریکا با مغرب درباره اقدامات مربوط به عادی‌سازی روابط وجود دارد.

بیشتر بخوانید

افشاگری روزنامه صهیونیستی درباره خدمات نرم‌افزارهای جاسوسی اسرائیل برای عربستان

ترامپ: 4 کشور خواهان پیوستن به عادی سازی روابط با اسرائیل هستند/ عربستان در نهایت به توافق با اسرائیل خواهد پیوست/ اعتبار برجام به زودی منقضی می‌شود

مسئول صهیونیست: عادی‌سازی با عربستان نزدیک است

حکومت سعودی سه‌شنبه‌شب در پی امضای توافق سازش امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی در کاخ سفید مدعی شد که کنار ملت فلسطین قرار دارد.

«ماجد بن عبدالله القصبی» وزیر اطلاع‌رسانی عربستان در بیانیه‌ای گفته است که هیئت دولت در جلسه روز سه‌شنبه به‌ریاست ملک سلمان بر وحدت، حاکمیت و حفظ تمامیت ارضی کشورهای عربی و ایستادگی کنار ملت فلسطین تأکید کرد.

هم‌زمان، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گفته که عربستان «در زمان مناسب» به توافق امارات و بحرین با اسرائیل خواهد پیوست.

ترامپ افزود: با پادشاه و ولی‌عهد سعودی در خصوص عادی‌سازی روابط با اسرائیل رایزنی انجام داده‌ام و آنها به این توافق خواهند پیوست.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:462942!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)