|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/18]

رمزگشایی جهت دار پمپئو از شعار مرگ بر اسرائیل  

رمزگشایی جهت دار پمپئو از شعار مرگ بر اسرائیل

سه شنبه 18 تیر 1398

وزیر امور خارجه آمریکا در «مرکز کنوانسیون واشنگتن» در خصوص روابط واشنگتن و تل آویو سخنرانی کرده و تفسیر خود از شعار مرگ بر اسرائیل ایرانیان را نیز به اطلاع حاضران رساند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا دراین سخنرانی که در تاریخ هشتم جولای انجام شد علاوه بر روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره ایران نیز سخن گفت و به مواردی همچون فشارهای بی سابقه آمریکا بر تهران اشاره کرد.

پمپئو در بخشی از صحبت هایش به موضوع آزادی ادیان در ایران اشاره کرد و مدعی شد که اگر کسی بخواهد در ایران دین خود را تغییر داده و مسیحیت را انتخاب کند با مجازات مرگ مواجه می شود.

وی سپس به سراغ رمزگشایی از شعار مرگ بر اسرائیل در ایران رفت و مدعی شد: یک دکترین غیر قابل تحمل در ایران موجب شده تا ایرانی ها برای چهار دهه شعار مرگ بر اسرائیل سر بدهند، این شبیه همان چیزی است که سال های خیلی خیلی دور زمانی که ایران امپراطوری فارس (پرشیا) نام داشت در آن رخ می داد.

پمپئو برای توضیح بیشتر در این رابطه به کتاب استر اشاره کرد و گفت: کتاب استر در این رابطه به ما می گوید که در حدود قرن پنجم قبل از میلاد مسیح، خشایار شاه پادشاه ایران مشاوری متعصب به نام هامان داشته که وی بدنبال کشتار همه یهودیان بوده است. این فرد بصورت محرمانه با مهر شاه نامه هایی را برای فرمانداران نقاط مختلف ایران ارسال می کرد و از آنها می خواست تا مردم علیه یهودیان قیام کنند. ما باید قدردان ملکه استر باشیم که مداخله کرده و از شاه خواست تا به یهودیان رحم کند و بدین ترتیب توطئه هامان خنثی شد و امروز ما عید یهودی پوریم را به هیمن مناسبت جشن می گیریم.

مایک پمپئو که در نشست «مسیحیان متحد برای اسرائیل» شرکت کرده بود مدعی شد: «اسرائیل تنها کشور آزاد در خاورمیانه (غرب آسیا) محسوب می‌شود و اعلامیه استقلال آن در بردارنده آزادی دین و آموزش برای همگان است. دولت آمریکا برای حمایت از مسیحیان عراق و دیگر نقاط دنیا تلاش کرد.»

پمپئو همچنین مدعی شد: «تهران مانع از آزادی دیانت شهروندان خود می‌شود و ما برای تمامی مظلومان ایران دعا می‌کنیم! ما اقدام به اعمال سخت‌ترین بسته تحریمی علیه ایران کرده ایم و کارمان هنوز پایان نیافته است. ما جلوی دستیابی ایران به اموالی را که می‌خواست برای نابودی اسرائیل به کار بگیرد گرفته ایم.»

 

خبرگزاری مهر

Parameter:419627!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)