|
|
0.0 (0)
[1398/03/12]

رهبر انصارالله یمن: دشمنان اسلام در حال توطئه علیه فلسطین هستند  

رهبر انصارالله یمن: دشمنان اسلام در حال توطئه علیه فلسطین هستند

۱۲ خرداد ۱۳۹۸

تهران – ایرنا - «عبدالملک بدر الدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن در مورد تلاش برخی کشورهای عربی به همراه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اجرای طرح «معامله قرن» گفت: دشمنان اسلام علیه فلسطین در حال توطئه هستند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، رهبر جنبش انصارالله شنبه شب تصریح کرد، دشمنان اسلام با همکاری حامیان عرب و صهیونیستی با معامله قرن ترامپ تلاش می‌کنند تا مساله فلسطین را از بین ببرند.

وی با تقدیر از حضور گسترده مردم یمن در تظاهرات روز قدس که در شهرهای مختلف یمن از جمله صنعا برگزار شد، گفت: حضور مردم ما در روز قدس بی نظیر بود.

بدر الدین الحوثی افزود: موضع گیری مردم یمن در روز قدس مهم و تأکیدی بر حمایت مردم مظلوم فلسطین و احقاق حقوق آنها بود.

مردم یمن روز جمعه به مناسبت روز جهانی قدس در صنعا پایتخت و ۱۲ استان دیگر این کشور به خیابان ها آمدند و ضمن محکوم کردن نشست روز پنجشنبه شورای همکاری خلیج فارس و اجلاس اتحادیه عرب در مکه، بار دیگر بر حمایت از قدس و آرمان فلسطین تأکید کردند.

مردم یمن همچنین ضمن مخالفت با این نشست‌ها که به میزبانی عربستان در مکه برگزار شد، اعلام کردند که هدف اساسی آن، مشروعیت بخشیدن به ادامه حملات به مردم یمن و مقابله با هر کسی است که مخالف فروش فلسطین و قدس به صیهونیست هاست.

المسیره نوشت: رژیم عربستان و دولت آمریکا کشورهای عربی و اسلامی را به مکه فراخواند تا میزان مقبولیت طرح موسوم به معامله قرن را از سوی این کشورها بسنجد.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شده و ۳۰ کشور جهان از جمله ایران، عراق و لبنان شاهد برگزاری راهپیمایی مردمی در حمایت از آرمان فلسطین و مخالفت با طرح موسوم به معامله قرن بودند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:413682!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)