|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/10]

روایت نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران از چگونگی اشغال قدس / میتوانیم دشمن را شکست دهیم  

روایت نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران از چگونگی اشغال قدس / می‌توانیم دشمن را شکست دهیم

گروه استان‌ها ــ نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران با بیان اینکه همه توطئه‌ها در فلسطین برای تثبیت حاکمیت یهود در این سرزمین انجام می‌شود، گفت: یکی از کارهای بزرگ امام خمینی(ره) معرفی‌کردن آمریکا به‌عنوان شر مطلق بوده است.

۰۹ خرداد ۱۳۹۸

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، ناصر ابوشریف ظهر امروز در نشست نقش جنبش‌های اسلامی در مواجهه با معامله قرن که در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: مسئله فلسطین مسئله اسلام و بخشی از قرآن بوده و آیات بسیاری درباره این مکان نازل شده ‌که تمام این‌ها نشان‌دهنده جایگاه مقدس این مکان است.

وی با تأکید بر اینکه "باید قدرت خود را جمع کرده و در یک مسیر قدم برداریم"، تأکید کرد: نقش علما و فتاوای آن‌ها در جنبش‌های اسلامی بسیار مهم است، سال 1935 میلادی علما هرگونه تعامل با رژیم صهیونیستی را تحریم کردند که دو نفر از آن‌ها ایرانی بودند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی تصریح کرد: یکی از کارهای بزرگ امام خمینی(ره) معرفی کردن آمریکا به‌عنوان شر مطلق بوده و در حال حاضر نیز 4 میلیارد نفر در عالم آمریکا را برای دنیا یک شری بزرگ می‌دانند.

ابوشریف ادامه داد: دشمن‌شناسی راه درست را به ما نشان می‌دهد و جمهوری اسلامی ایران نیز به‌دلیل همین دشمن‌شناسی از راه خود منحرف نشد و ما هم در خیزش خود به جمهوری اسلامی ایران اقتدا کرده‌ایم.

وی با ابراز اینکه "باید مردم را نسبت به این فتاوا آگاه و موضع خود را مقابل دشمنان مشخص کنیم"، گفت: در فلسطین گروه‌های اسلامی بسیاری مانند حماس، حزب التحریر و جنبش جهاد اسلامی وجود دارد و ما می‌توانیم دشمن را شکست دهیم، اما به‌شرط اینکه دشمن‌شناسی و اتحاد را در دستور کار خود قرار دهیم.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران تصریح کرد: مسلمانان در ابتدا به‌سمت بیت‌المقدس نماز به‌جا می‌آوردند، حتی وقتی مسلمانان نخستین قدم خود را به‌سمت سرزمین‌های دیگر برداشتند، سرزمین قدس به‌صورت مسالمت‌آمیز فتح شد که این موضوع نیز نشان‌دهنده اهمیت این سرزمین است.

ابوشریف با یادآوری اینکه آزادی عبادت، عقیده و اندیشه از ابتدا در قدس رعایت شد، اضافه کرد: احترام به مقدسات دیگران نیز در دین اسلام مورد تأکید بوده است، یکی از انگیزه‌های دفاعی در اسلام حمایت از مقدسات بوده و این مقدسات می‌تواند برای ادیان دیگر نیز باشد و مسلمانان می‌توانند حتی از عقاید مسیحیت نیز دفاع کنند.

وی عنوان کرد: تمام توطئه‌ها در فلسطین برای تثبیت حاکمیت یهود در این سرزمین انجام می‌شود، بخشی از زمین‌ها توسط مسیحیان خارج‌نشین و بخشی نیز توسط برخی از سرمایه‌داران به یهودیان اعطا شد، جنگ باندهای صهیونیستی از سال 1948 علیه فلسطین آغاز شد که دوسوم مردم فلسطین اخراج شدند و 78 درصد این سرزمین اشغال شد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت: سال 2003 میلادی جورج بوش به عراق حمله کرد، برخی ادعا دارند که برای کشف سلاح‌های کشتارجمعی این جنگ انجام شد، اما این یک دروغ بزرگ است، بلکه انگیزه اصلی این جنگ دینی بوده و برای بقایای یأجوج و مأجوج در عراق انجام شد، این نشان می‌دهند که اقدامات رؤسای جمهور عراق بعضاً به‌دلیل اهداف دینی انجام شده است.

ابوشریف با تأکید بر اینکه کسانی که در دولت آمریکا سر کار‌ند، از یهودیان صهیونیسم‌اند، ادامه داد: عده‌ای از دولتی‌های آمریکا مسیحی‌اند اما این افراد نیز به‌دنبال اهداف یهودیان‌اند، بیشتر کسانی که به ترامپ رأی داده‌اند جزو مسیحیان انجیلی هستند که اعتقاد به حمایت از طرح صهیونیسم دارند.

وی با بیان اینکه داعش با حمایت امارات و رژیم سعودی فعالیت می‌کرد، گفت: از نظر افرادی مانند بولتون و پمپئو، ایران شر مطلق بوده و باید با آنها مقابله شود، انگیزه این افراد بیشتر دینی و اعتقادی بوده و با هر نوع خیزش اسلامی مخالف هستند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این انقلاب دشمن‌شناسی بود، رهبر این انقلاب مردی عارف بود که تعبیرات دقیق و سخنان قاطع را بر زبان جاری می‌کردند.

ابوشریف با تأکید به اینکه "در حال حاضر ما امکانات بسیاری برای مقابله با دشمنان داریم، اما مسئله اصلی بسیج و هماهنگی این امکانات در برابر دشمنان است"، خاطرنشان کرد: بزرگترین مشکلی که جنبش‌های اسلامی با آن مواجه هستند، عدم دشمن‌شناسی بوده و حتی از انقلاب اسلامی ایران نیز دشمن‌شناسی را یاد نگرفته‌اند.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:413410!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)