|
|
0.0 (0)
[1398/04/31]

روزنامه اردنی: با وجود خروج آمریکا از برجام، ایران قدرتمندتر است  

روزنامه اردنی: با وجود خروج آمریکا از برجام، ایران قدرتمندتر است

 ۱۳۹۸/۴/۳۰

یک روزنامه اردنی با اشاره به ناتوانی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی برای مقابله با ایران در منطقه نوشت که با وجود خروج آمریکا از برجام باز هم ایران قدرتمند است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سفر هیأتی از حماس به تهران و احتمال آشتی آن با نظام سوریه تحولی بزرگ است. تقویت جایگاه جنبش جهاد اسلامی در غزه و حزب‌الله در لبنان همگی در جهت پروژه‌ای بزرگ‌تر از دسته‌بندی‌های مذهبی و در راستای سامان دادن به اردوگاه ایران در کل منطقه علیه آمریکا و اسرائیل است».

روزنامه اردنی «الغد» با بیان مطلب فوق، به قلم «ماهر ابوطیر» نوشت که به نظر می‌رسد ایران با وجود خروج آمریکا از برجام، در وضعیتی قدرتمندتر قرار دارد چرا که قادر است از طریق خلیج‌فارس و تنگه هرمز پاسخ دهد آنگونه که دیدیم نفتکش انگلیسی را متوقف کرد و حتی قادر است این تنگه را مسدود کند، یا از طریق عراق و سوریه و مشخصا جولان پاسخ دهد و عملیات‌هایی علیه اسرائیل انجام دهد، ایران حتی قادر است از طریق لبنان به واسطه حزب‌الله پاسخ دهد و اسرائیل را هدف قرار دهد یا از طریق انصارالله در یمن و موشک‌‌های آن یا حتی از طریق دریای سرخ و باب‌المندب پاسخ دهد.

این روزنامه با اشاره به گسترش نفوذ ایران در منطقه می‌نویسد که «باید اعتراف کنیم که واشنگتن در صحنه تنش‌های جاری در منطقه بزدل‌تر از آن است که واکنش نشان دهد به خصوص اینکه رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه انتخابات قرار دارد و حمایت از نظامیان خود در عراق و منطقه و حتی امنیت اسرائیل را تضمین نمی‌کند چرا که می‌داند تنها با یک طرف مرکزی مواجه نیست تا بتواند آن را از بین ببرد بلکه با یک تئوری جدید مبتنی بر ایجاد بیش از هفت صحنه مرکزی و جایگزین آماده پاسخگویی در صورت تعرض به ایران مواجه است و این صحنه‌ها نیز عبارتند از عراق، سوریه، غزه، یمن، تنگه هرمز و باب المندب و گذشته از موارد پنهان در کشورهای عربی و غیر عربی».

نویسنده می‌افزاید که ادله زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد پرونده ایران ساده نیست بلکه دردسری برای آمریکاست و ایرانی‌ها که توانسته‌اند بیش از یک ایران واحد را در مناطق مختلف ایجاد کنند به خوبی برای این زمان آماده شده‌اند.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:421675!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)