|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/17]

روزنامه الاخبار جزئیات تازه‌ای از معامله قرن را برملا کرد  

روزنامه الاخبار جزئیات تازه‌ای از معامله قرن را برملا کرد

جمعه 16 فروردین 1398

روزنامه الاخبار لبنان برخی جزئیات تازه معامله قرن را فاش کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این روزنامه اشاره کرد که دولت آمریکا از اردن خواسته نیم میلیون آواره فلسطینی را در مقابل سرمایه‌گذاری 45 میلیارد دلاری در اردن در این کشور اسکان دهد.

الاخبار مدعی شد که مصر و اردن موافقت اولیه خود با بندهای معامله قرن را اعلام کرده‌اند اما ملک عبدالله دوم پادشاه اردن گفته که این معامله خطرناک است و اجرای آن بسیار دشوار است.

به گفته این روزنامه، قرار است به موجب معامله قرن، بخش‌هایی از اراضی اردن به رژیم صهیونیستی داده شود و در مقابل عربستان سعودی نیز به همین مقدار اراضی خود را به  اردن بدهد.

روزنامه مذکور تاکید کرد که معامله قرن همچنین شامل تشکیل کنفدراسیون مشترک بین رژیم صهیونیستی، اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین برای اداره کرانه باختری خواهد بود.

نقش مصر نیز در این بین، تسهیل تردد فلسطینیان به مصر و بالعکس سپس اسکان آن‌ها در این کشور و احداث مناطق بزرگ صنعتی برای آنان در خاک مصر خواهد بود و در مقابل، 65 میلیارد دلار به این کشور پرداخت شده و شبه جزیره سینا نیز بازسازی خواهد شد.

روزنامه الاخبار تاکید کرد که قرار است جزئیات نهایی معامله قرن در جریان سفر هفته آینده عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر به واشنگتن به او ارائه شود.

این روزنامه تاکید کرد که تامین منابع مالی اجرای بندهای معامله قرن به عهده برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس خواهد بود.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در گفتگو با روزنامه "معاریو" ضمن افشای برخی جزئیات معامله قرن، تصریح کرد که هر کس گمان کند کشوری به اسم فلسطین تشکیل خواهد شد که از هر دو جهت "اسرائیل" را احاطه می‌کند، کاملا به اشتباه رفته است.

نتانیاهو عنوان کرد که 3 مسئله ثابت ( در معامله قرن) وجود دارد که عبارت است از عدم تخلیه حتی یک شهرک صهیونیست‌نشین در اراضی اشغالی فلسطین، سیطره دائمی رژیم صهیونیستی بر کل منطقه غرب اردن و عدم تقسیم قدس (میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها).

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

خبرگزاری مهر

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:396353!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)