|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/30]

روسیه می‌گوید حملات صهیونیستی به سوریه «بسیار نگران‌کننده و مردود است»  

روسیه می‌گوید حملات صهیونیستی به سوریه «بسیار نگران‌کننده و مردود است»

۱۳۹۸/۸/۳۰

دولت روسیه، رژیم صهیونیستی را به نقض حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و همچنین تجاوز به حریم هوایی عراق و اردن متهم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه روسیه در گزارشی تحلیلی درباره حمله اخیر جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نقاطی در جنوب سوریه، توضیح داد شدت این حملات «بشدت» افزایش یافته و همین به تنش‌ها و احتمال درگیری‌های جدید در سوریه دامن زده است.

در این گزارش آمده است: «جنگنده‌های اسرائیلی که چند روز پیش به منطقه البوکمال [در شمال سوریه] حمله کرده بودند، حریم هوایی اردن و عراق را نیز نقض کرده بودند. چنین تحولاتی، بسیار نگران‌کننده است و از نظر مسکو نیز مردود است».

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» وزارت خارجه روسیه هشدار داد: «اقدامات اسرائیل به تنش‌ها افزوده و پتانسیل وقوع درگیری در سوریه را افزایش می‌دهد، و با تلاش‌ها در راستای عادی‌سازی وضعیت و دستیابی به صلح در سوریه که شامل راهکاری سیاسی نیز می‌شود، متضاد هستند».

بر اساس تحلیل روسیه، جنگنده‌های صهیونیستی بامداد چهارشنبه ۴۰ موشک کروز به اهدافی در سوریه شلیک کردند که منجر به کشته شدن ده‌ها نظامی و غیرنظامی شد.

این گزارش همچنین افشا می‌کند که رژیم صهیونیستی طی یک هفته قبل چهار بار به سوریه حمله کرده است که شامل حمله به منزل فرمانده گروه مقاومت فلسطینی جهاد اسلامی در تاریخ دوازدهم نوامبر نیز هست. مسکو می‌گوید: «قربانیان این حمله، شهروندان صلح‌دوست سوری بودند. همچنین صدمات جدی به اموال و ساختمان‌های دیپلماتیک خارجی در مرکز دمشق وارد شده است».

وزارت خارجه روسیه ضمن اشاره به حمله بعدی رژیم صهیونیستی به اهدافی در شهر بوکمال در تاریخ هجدهم نوامبر، تاکید شده است: «[در این حمله] حریم هوایی عراق و اردن نقض شد».

بامداد چهارشنبه بود که چند جنگنده با تجاوز به حریم سوریه، با چند راکت حومه پایتخت (دمشق) را هدف گرفتند. یک منبع نظامی سوری به سانا گفت: «ساعت یک و بیست دقیقه بامداد امروز، نیروی هوایی اسرائیل از دو محور جولان اشغالی و مرج عیون لبنان، اطراف شهر دمشق را با تعدادی موشک هدف گرفت که پدافند هوایی ما به شکل فشرده با آن مقابله کرد و توانست موشک‌های متخاصم را رهگیری و بیشتر آن موشک‌ها را قبل از رسیدن به هدف، منهدم کند». 

ارتش رژیم صهیونیستی رسماً اذعان کرد، حمله جدید به نزدیکی پایتخت سوریه که طبق اعلام دمشق دو غیرنظامی بر اثر آن جان باختند، کار این رژیم بوده است. 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

Parameter:438815!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)