|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/01/30]

رووین ریولین، کنست را مأمور تشکیل کابینه ائتلافی کرد  

رئیس رژیم صهیونیستی، نمایندگان کنست این رژیم را مأمور تشکیل کابینه ائتلافی کرد تا از برگزاری چهارمین دور انتخابات طی یک سال گذشته جلوگیری کند.

رووین ریولین، کنست را مأمور تشکیل کابینه ائتلافی کرد

شنبه 30 فروردین 1399

رئیس رژیم صهیونیستی، نمایندگان کنست این رژیم را مأمور تشکیل کابینه ائتلافی کرد تا از برگزاری چهارمین دور انتخابات طی یک سال گذشته جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا)  به نقل از تایمز اسرائیل، «رووین ریولین»، رئیس رژیم صهیونیستی، نمایندگان کنست این رژیم را مأمور کرد تا کابینه ائتلافی را تشکیل دهند.

این اقدام رئیس رژیم صهیونیستی پس از آن صورت می‌گیرد که «بنی گانتز» و «بنیامین نتانیاهو» بر سر تشکیل کابینه ائتلافی نتوانستند به موفقیت دست یابند.

گفته شده این اقدام رئیس رژیم صهیونیستی با هدف جلوگیری از برگزاری چهارمین دور انتخابات پارلمانی در این رژیم طی یک سال گذشته صورت می‌گیرد.

روز گذشته اعلام شد که مهلت «بنی گانتز»، رئیس حزب آبی و سفید برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی به پایان رسید.

با پایان یافتن فرصت گانتز، اکنون پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست)، ۲۱ روز فرصت دارد تا با ۶۱ رأی بر نخست‌وزیری یکی از اعضا توافق کند وگرنه کار به انتخابات دور چهارم می‌کشد.

با شیوع پیدا کردن کرونا در سرزمین‌های اشغالی، گانتز که گفته بود هرگز حاضر نیست در کابینه‌ای که ریاست آن بر عهده نتانیاهو است شرکت کند، حاضر شد پیشنهاد او را برای تشکیل کابینه‌ای مشترک با ریاست چرخشی بپذیرد، امری که با انتقادات جدی از سوی متحدین او در انتخابات روبرو شد.

با این حال روند مذاکرات تشکیل کابینه از هفته قبل و با تقاضای نتانیاهو برای بیشتر شدن نقشش در انتصاب مقامات قضائی با مشکل مواجه شد. نتانیاهو با اتهاماتی نظیر ارتشا مواجه است و باید در دادگاه در خصوص آنها پاسخگو باشد و در چنین شرایطی تلاش او برای نفوذ بیشتر بر مقامات قضائی مشخصاً در ارتباط با اتهاماتش تحلیل شده است.

پیشتر «روین ریولین»، رئیس رژیم صهیونیستی روز دوشنبه به مدت ۴۸ ساعت مدت زمان مذاکرات دو طرف برای تشکیل کابینه را تمدید کرده بود.

اراضی اشغالی تاکنون سه انتخابات بی نتیجه را در ماه‌های آوریل و سپتامبر ۲۰۱۹ و مارس ۲۰۲۰ برگزار کرده است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:454915!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)