|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/11/16]

رژیم‌صهیونیستی: موضع اتحادیه اروپا درباره معامله قرن تاسف‌آور است  

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی موضع اتحادیه اروپا درباره طرح سازش تحمیلی آمریکا را تاسف‌آور و عجیب توصیف کرد.

رژیم‌صهیونیستی: موضع اتحادیه اروپا درباره معامله قرن تاسف‌آور است

چهارشنبه 16 بهمن 1398

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی موضع اتحادیه اروپا درباره طرح سازش تحمیلی آمریکا را تاسف‌آور و عجیب توصیف کرد.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی تصمیم اتحادیه اروپا برای رد کردن طرح سازش تحمیلی آمریکا را «تاسف‌آور و عجیب» توصیف کرد.

به گزارش پایگاه خبری تایمز اسرائیل، «لیور هیات» سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت: «واقعیت این است که "جوزپ بورل" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفتمان تهدید علیه اسرائیل را انتخاب کرده و این اقدام اندکی پس از رسیدن وی به این سمت و تنها چند ساعت پس از سفر وی به ایران بوده که تاسف‌ برانگیز و عجیب است.»

وی در ادامه بیانیه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «پیگیری چنین سیاست‌هایی بهترین راه برای اطمینان یافتن از این موضوع است که نقش اتحادیه اروپا در هرگونه روندی حداقل خواهد بود.»

جوزپ بورل امروز در اظهاراتی درباره معامله قرن اعلام کرد که طرح صلح پیشنهادی آمریکا با استانداردهای توافق شده بین‌المللی مطابقت ندارد.

وی همچنین تاکید کرد که هرگونه توافق صلح باید از مذاکرات مستقیم میان طرف اسرائیلی و طرف فلسطینی حاصل شود.

جوزپ بورل در ادامه اضافه کرد که اتحادیه اروپا حاکمیت رژیم صهیونیستی بر مناطق اشغال شده 1967 را به رسمیت نخواهد شناخت.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هفته پیش، در یک نشست خبری همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از طرح موسوم به معامله قرن، رونمایی کرد.

این طرح فلسطینی‌ها را از پایتختی قدس محروم کرده، فلسطین را به مجمع‌الجزایری از تکه‌های پاره پاره زمین بدل کرده، بخش بزرگی از کرانه باختری را به رژیم صهیونیستی بخشیده و حق بازگشت را از آوارگان فلسطینی سلب کرده است. این طرح همچنین حماس را سازمانی تروریستی خوانده و تشکیل دولت فلسطینی را به خلع سلاح گروه‌های مقاومت مشروط کرده است.

از میان کشورهای عربی، عربستان سعودی، امارات و مصر از این طرح حمایت کرده‌اند. با این حال، طرح آمریکا با محکومیت گسترده میان جناح‌های مختلف فلسطینی و مخالفت اغلب کشورهای عربی و اسلامی و مردم آنها مواجه است و اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی نیز در نشست‌هایی جداگانه، این طرح را رد کردند.

 

العالم

Parameter:452756!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)