|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/26]

رژیم صهیونیستی از بحران های داخلی رنج می برد  

رژیم صهیونیستی از بحران های داخلی رنج می برد

۲۶ مرداد ۱۳۹۸

تهران - ایرنا - «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به حملات بامداد شنبه به نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی، گفت: اسرائیل از بحران های داخلی متعددی رنج می برد ولی ما اجازه نخواهیم داد تا آنها شکست های خود را در غزه جبران کنند.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، سخنگوی حماس که این سخنان را در کنفرانس خبری مطرح کرد، افزود: دشمن صهیونیست قصد دارد تا نظرها را از مقاومت و شجاعت ساکنان کرانه باختری به سمت تنش در غزه منحرف کند اما جواب ما همچنان مبارزه و جهاد در تمامی سرزمین فلسطین خواهد بود.

برهوم خاطرنشان کرد: اسرائیل برای نجات خود تلاش می کند تا به تنش ها دامن بزند، ولی محور مقاومت توانسته تمامی حساب های دشمن را به هم بریزد و در مقابل از ملت فلسطین و منافع آن دفاع کرده است.

منابع خبری گزارش دادند که هواپیماهای رژیم صهیونیستی بامداد امروز (شنبه) شمال نوار غزه را هدف قرار دادند.

دیده بانی نیروهای مقاومت در شرق شهر جبالیا واقع در شمال غزه مورد هدف صهیونیست ها قرار گرفت.

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه جمعه شب اعلام کرد که در هفتادمین هفته از برگزاری «راهپیمایی بازگشت» در مرز این باریکه با سرزمین های اشغالی ۶۳ فلسطینی زخمی شدند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه ۳۰ مارس ۲۰۱۸ میلادی راهپیمایی مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند. آن‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر بند ۱۱ قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود تاکید کنند.

از دیگر اهداف تظاهرکنندگان رفع محاصره ۱۳ ساله نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

منبع:
Parameter:425935!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)