|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/03]

رژیم صهیونیستی برای غارت سرزمین‌های فلسطین در تونل‌های قدس قبرستان می‌سازد  

رژیم صهیونیستی برای غارت سرزمین‌های فلسطین در تونل‌های قدس قبرستان می‌سازد

چهارشنبه 03 مهر 1398

گزارش‌های خبری حاکی از آن هستند که رژیم صهیونیستی در حال حاضر روی احداث تونل‌هایی در عمق ۵۰ متری کوه‌های قدس اشغالی در ورودی این شهر متمرکز است. این تونل‌ها که می‌توانند بیش از ۲۰ هزار قبر را در خود جای دهند. قرار است اواخر اکتبر این قبرستان افتتاح شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، تونل‌های جدید برای تدفین زیر بزرگ‌ترین قبرستان قدس واقع شده‌اند که حدود ۲۵۰ هزار قبر می‌شود در حالی که این قبرستان شاهد ازدحام روزافزونی بوده و نیاز دارد گسترش یابد و این به معنی اشغال بیشتر اراضی بسیار با اهمیت قدس است.

خبرگزاری رسمی دولتی چین "شینهوآ" به نقل از عدی الفنداری، مدیر توسعه تجارت در شرکت تونل‌های پیشرفته "رولزور" که مامور احداث این تونل‌ها شده است، گفت: با توجه به نیاز روزافزون به قبرستان‌ها به ویژه در شهرهای بزرگ، چنین راه‌حلی آغاز دوره جدیدی در ارتباط با موضوع تدفین‌هاست.

الفنداری افزود: این ایده در محافل مسؤولان یهودی متدین مورد استقبال قرار گرفته است.

مدیرکل شرکت رولزور و صاحب ایده احداث "تونل‌های مقبره‌ها" که پس از سفرهای مکررش به قدس و بررسی ابتکارعمل تونل‌های قبرها برای پایان دادن به توسعه‌طلبی بیشتر در اراضی قدس اشغالی و سرمایه‌گذاری در این اراضی برای پروژه‌های دیگر این ایده را مطرح کرد.

کار حفر تونل قبرها در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و بخشی از این تونل با هشت هزار قبر افتتاح خواهد شد و این قبرها مطابق با قوانین دین یهودی ساخته شده‌اند.

شرکت رولزور پیش‌بینی می‌کند، تنها ظرف ۱۰ سال ۲۳ هزار قبر پر شود.

الفنداری ادامه داد: هزینه برآورد شده این پروژه که به ۵۰ میلیون دلار رسیده تنها پنج درصد از مساحت الجبل را پوشش داده البته امکان افزایش ساخت در صورتیکه بهترین شیوه تدفین در نزد یهودیان باقی بماند، وجود دارد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:431263!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)