|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/10/11]

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت واحدهای مسکونی جدید در کرانه باختری  

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت واحدهای مسکونی جدید در کرانه باختری

 سه شنبه 11 دی 1397 

رژیم صهیونیستی در تلاش برای کسب حمایت احزاب راستگرا از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم ، در صدد ساخت 2500 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری رود اردن است.
پایگاه خبری عربی 21 به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست The Jerusalem Post گزارش داد: اسرائیل قصد ارائه پروژه شهرک سازی جدیدی دارد که ممکن است شمار واحدهای احداث شده را در منطقه «خربة النحله» نزدیک شهرک صهیونیست نشین «افرات» در شمال بیت لحم به 2500 واحد برساند.
این روزنامه اسرائیلی نوشت: جمعیت های حقوقی مخالف با شهرک سازی همچون جنبش «اینک صلح» معتقدند پروژه موسوم به «E2» در صدد جلوگیری از هر گونه توسعه و ساخت و ساز در شهر بیت لحم است. هم اکنون شهرک صهیونیست نشین «هار حوما» مانع توسعه بیت لحم از منطقه شمالی است. به گفته ناظران طرح های رژیم صهیونیستی مانع توسعه بیت لحم هم از سمت شمال و و هم از سمت جنوب می شود.
به نوشته جروزالم پست، شهرک نشینان صهیونیست با سوء استفاده از حادثه کشته شدن یک شهرک نشین به ضرب چاقو در سپتامبر گذشته، بار دیگر خواسته خود را برای گسترش شهرک سازی مطرح کرده اند.
این روزنامه در ادامه نوشت: اداره غیر نظامی ارتش اسرائیل در کرانه باختری، به شهرک نشینان اجازه ساخت مزرعه ای در النحله داده است. این اداره 26 دسامبر با انتشار اطلاعیه ای در پایگاه الکترونیکی خود اعلام کرد: قصد دارد برای ساخت واحدهای مسکونی در 118 هکتار از اراضی این منطقه برنامه ریزی کند.
باید یادآوری کرد که اسرائیل از سال 2009 تاکنون 170 هکتار از اراضی فلسطینی ها را در شمال بیت لحم مصادره و به شهرک صهیونیست نشین افرات ضمیمه کرده است. 
این روزنامه نوشت: فعالیت های کنونی و غیر منتظره برای ادامه این پروژه، در چارچوب تلاش های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای کسب آرای احزاب راستگرای اسرائیل صورت می گیرد.
پروژه توسعه افرات موسوم به پروژه E2 شبیه پروژه E1 در شرق قدس، با هدف منزوی کردن این شهر از کرانه باختری از طریق الحاق قدس به شهرک صهیونیست نشین معالی ادومیم برای دستیابی به بحر المیت است.

 

العالم

Parameter:380335!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)