|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/27]

رژیم صهیونیستی در کنفرانس بحرین شرکت میکند  

رژیم صهیونیستی در کنفرانس بحرین شرکت می‌کند

 یکشنبه 26 خرداد 1398

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی می‌گوید نمایندگان این رژیم در کنفرانس اقتصادی بحرین، که مقدمه رونمایی از «معامله قرن» است، شرکت می‌کنند.

«اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز یکشنبه گفت نماینده این رژیم در کنفرانس اقتصادی هفته آینده در بحرین که مقدمه رونمایی از طرح سازش پیشنهادی آمریکا به شمار می‌آید، شرکت می‌کند.

کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که کاتص امروز در نیویورک در نشستی به میزبانی روزنامه «جروزالم پست» صحبت می‌کرد، گفت تل‌آویو در «زمینه‌سازی» رونمایی از طرح سازش نقشی کلیدی دارد و به همین دلیل هفته آینده نمایندگان اسرائیل برای شرکت در کنفرانس منامه راهی بحرین می‌شوند.

وی تحقق طرح سازش را دارای منافع بسیار توصیف کرد و در مورد این منافع گفت: «این شامل رابطه بالقوه با دولت‌های عمل‌گرای عربی منطقه از طریق همکاری امنیتی و ابتکارهای مشترک اقتصادی است. یک بخش محوری این تلاش‌ها کارگاه اقتصادی "صلح برای شکوفایی" است. اسرائیل در این روند، می‌تواند نقشی کلیدی ایفا کند.»

هفته آینده قرار است منامه بحرین از یک «کارگاه اقتصادی» برای تدوین طرح‌های سرمایه‌گذاری در مناطق فلسطینی‌نشین کرانه باختری و نوار غزه میزبانی کند. این نشست به درخواست آمریکا و با هدف زمینه‌سازی جهت پرده‌برداری از طرح موسوم به «معامله قرن» برگزار می‌شود.

امروز «جیسون گرینبلات» نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در امور غرب آسیا در یادداشتی در پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌ان‌ان» به شدت از مقام‌های تشکیلات خودگردان فلسطین که از کشورهای عربی خواسته‌اند نشست بحرین را تحریم کنند، انتقاد کرد.

دولت آمریکا در دو سال گذشته در حال تدوین طرحی برای سازش تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی است، اما طرف فلسطینی با اشاره به گرایش ضدفلسطینی دولت «دونالد ترامپ»، مشارکت در این روند را متوقف کرده است. گفته می‌شود عربستان سعودی و امارات متحده عربی فلسطینی‌ها را برای پذیرش معامله قرن تحت فشار قرار داده‌اند. نمایندگان این دو کشور قرار است در نشست بحرین مشارکت داشته باشند.

 

العالم

Parameter:416002!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)