|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/01/14]

رژیم صهیونیستی مقابله با کرونا در غزه را مشروط به تحویل دو نظامی این رژیم کرد  

رژیم صهیونیستی ارایه هرگونه کمک احتمالی به نوار غزه برای مقابله با ویروس کرونا را مشروط به تحویل دو نظامی این رژیم کرد که در جریان عملیات موسوم به «صخره پایدار» در سال ۲۰۱۴ میلادی مفقود شدند.

رژیم صهیونیستی مقابله با کرونا در غزه را مشروط به تحویل دو نظامی این رژیم کرد

۱۳ فروردین ۱۳۹۹

تهران- ایرنا- رژیم صهیونیستی ارایه هرگونه کمک احتمالی به نوار غزه برای مقابله با ویروس کرونا را مشروط به تحویل دو نظامی این رژیم کرد که در جریان عملیات موسوم به «صخره پایدار» در سال ۲۰۱۴ میلادی مفقود شدند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این در حالی است که جنبش مقاومت اسلامی (حماس) مشخص نکرده است که آیا این دو نظامی صهیونیست کشته شده و یا زنده هستند.

نوار غزه روز چهارشنبه از ثبت ۱۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا خبر داد. مقام­های غزه نگران ناتوانی مراکز بهداشتی محلی برای مهار این ویروس هستند زیرا تنها ۹۶ دستگاه تنفس مصنوعی در نوار غزه وجود دارد که حدود دو میلیون نفر در آنجا بسر می­برند.

مقام­های غزه برای مقابله با ویروس کرونا، کمک­ های خارجی درخواست کرده‌اند.

غزه از ۱۴ سال پیش تحت محاصره نظامیان رژیم صهیونیستی است و آنها از ورود غذا و دارو به این منطقه جلوگیری می‌کنند.

ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:454420!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)