|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/12/24]

ریاست‌جمهوری عراق حملات هوایی آمریکا را محکوم کرد  

دفتر ریاست‌جمهوری عراق در بیانیه‌ای حملات هوایی آمریکا به مواضع ارتش، پلیس و الحشد الشعبی عراق را نقض حاکمیت این کشور توصیف کرد.

ریاست‌جمهوری عراق حملات هوایی آمریکا را محکوم کرد

۱۳۹۸/۱۲/۲۳

دفتر ریاست‌جمهوری عراق در بیانیه‌ای حملات هوایی آمریکا به مواضع ارتش، پلیس و الحشد الشعبی عراق را نقض حاکمیت این کشور توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دفتر اطلاع‌رسانی «برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق در واکنش به حملات بامداد امروز (جمعه) جنگنده‌های آمریکایی به مواضع نیروهای نظامی این کشور و فرودگاه کربلا، این دست حملات را موجب تضعیف هدفمند حاکمیت عراق دانست.

به نوشته وبگاه بغداد الیوم، در این بیانیه بدون نام بردن از آمریکا، آمده است: «ریاست‌جمهوری، بمباران  چندین موضع در خاک عراق از جمله فرودگاه در دست ساخت کربلا از سوی طرف‌های خارجی را محکوم می‌کند. حملاتی که موجب شهادت و مجروحیت تعدادی از نیروهای امنیتی و غیرنظامیان شد.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «ریاست‌جمهوری این بمباران را نقض حاکمیت ملی می‌داند و تأکید دارد که بهبود وضعیت امنیتی با حمایت از دولت عراق برای انجام وظایف و افزایش قدرت خود جهت اعمال قانون و دفاع از حاکمیت و ممانعت از تبدیل شدن عراق به جنگ نیابتی امکان پذیر است.»

دفتر برهم صالح تأکید کرد که در صورت ادامه یافتن چنین حملاتی، عراق به هرج و مرج کشیده خواهد شد؛ به خصوص اینکه منابع امنیتی از تلاش عناصر داعش برای بازیابی قدرت خود خبر می‌دهند.

در پایان این بیانیه آمده است که جامعه بین‌المللی باید به حاکمیت عراق و تصمیماتش احترام گذاشته و از این کشور حمایت کند.

جنگنده‌های آمریکایی بامداد امروز (جمعه) پایگاه حزب‌الله عراق در شهر «جرف الصخر» در استان بابل و پایگاه‌های وابسته به الحشد الشعبی به استان‌های صلاح‌الدین، بصره و فرودگاه در حال ساخت کربلا را بمباران کردند. 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

Parameter:454058!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)