|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/10/14]

رییس جمهوری لبنان شهادت سردارسلیمانی را به همتای ایرانی خود تسلیت گفت  

«میشل عون» رییس جمهوری لبنان امروز (جمعه) در پیامی به «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران را تسلیت گفت.

رییس جمهوری لبنان شهادت سردارسلیمانی را به همتای ایرانی خود تسلیت گفت

۱۳ دی ۱۳۹۸

بیروت – ایرنا – «میشل عون» رییس جمهوری لبنان امروز (جمعه) در پیامی به «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان ، عون در این پیام عملیات تروریستی آمریکا را در عراق محکوم کرد.

رئیس جمهوری لبنان خطاب به رییس جمهوری ایران  افزود:  خبر دردناک ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده (شهید) سپاه قدس ایران وشماری از مسئولان وهمراهان او را دریافت کردیم؛ آن هم در برهه حساسی که خاورمیانه قرار دارد و ممکن است که این حادثه، تهدیدات امنیتی ، تنش ها و حجم چالش هایی که کشورهای منطقه با آن روبه رو هستند، افزایش دهد.  لبنان این جنایت را محکوم می کند و از خداوند می خواهد که سردار سلیمانی را غریق رحمت کند.
عون ابراز امیدواری کرد که ایران بتواند با تدبیر با عواقب این حادثه برخورد کند و ثبات وصلح و امنیت همچنان در ایران برقرار باشد.

وی با اشاره به رخدادهای خطرناک خاورمیانه ابراز امیدواری کرد که دولت جدید لبنان هفته ی آینده تشکیل شود.

بر پایه ی این گزارش، رییس جمهوری لبنان هم چنین در پیام دیگری به «برهم صالح» رییس جمهوری عراق شهادت «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده ی نیروهای مردمی عراق (الحشد الشعبی) را تسلیت گفت و ترور وی را محکوم کرد.

شمار فراوانی از رهبران و شخصیت های مذهبی، سیاسی، رسانه ای و حزبی لبنان امروز در پیام ها و بیانیه های جداگانه یا حضور در سفارت ایران در جنوب بیروت شهادت سردار سلیمانی را به ملت و مقام های کشورمان تسلیت گفتند.

سردار سلیمانی به همراه ۹ فرمانده دیگر از جمله ابو مهدی المهندس بامداد جمعه در مسیر فرودگاه بغداد و به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) به شهادت رسید.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:451148!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)