|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/05]

زخمی شدن 16 اسیر فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به زندان «النقب»  

زخمی شدن 16 اسیر فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به زندان «النقب»

 دوشنبه 5 فروردین 1398

شانزده نفر از اسرای فلسطینی در حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به زندان اسرائیلی «النقب» زخمی شدند.

العالم-فلسطین

فلسطینیان در بند رژیم صهیونیستی، بامداد دوشنبه در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان ها و جداسازی اسرای مقاومت، در داخل زندان النقب تجمع و اعتراض کردند.

به نوشته وبگاه «مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین» به نقل از مسئول رسیدگی به امور اسرای حماس، زندان نقب به «میدان جنگ» اسرای فلسطینی با واحد ضدشورش صهونیست‌ها تبدیل شده و آنها نیز برای مقابله با این خیزش درخواست نیروی کمکی و اعزام بالگرد داشته‌اند.

بر این اساس، اسرای مقاومت در زندان نقب موفق شدند که دو زندانبان صهیونیست را با استفاده از دو سلاح سرد دست‌ساز مجروح کنند که حال یکی از آنها بسیار وخیم بوده و به‌صورت اضطراری برای مداوا به بیمارستانی در شهر «بئرالسبع» منتقل شده است.

نیروهای یگان ضد شورش صهیونیستی نیز با استفاده از گازهای سمی، گلوله‌های جنگی و پلاستیکی به اسرای مقاومت حمله کرده که این باعث خشن‌تر شدن درگیری‌ها شد. گفته می‌شود تا کنون ۱۶ اسیر فلسطینی مجروح شده‌اند.

به نوشته روزنامه «هاآرتص» این درگیری پس از ماه‌ها تنش در زندان‌های صهیونیست‌ها و تصمیم آنها به جداسازی اسرای مقاومت از یکدیگر و پخش کردن آنها در بندها مختلف بین دیگر زندانیان فلسطینی رخ داده است.

مسئول رسیدگی به امور زندانیان در حماس ماه گذشته هشدار داده بود که پراکنده‌سازی اسرای مقاومت در زندان‌های صهیونیست‌ها می‌تواند منجر به شعله‌ور شدن درگیری و تنش شود.

 

شبکه العالم

Parameter:395944!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)