|
|
0.0 (0)
گفتگوی ویژه خبری شبکه ۲ سیما؛
[1398/02/31]

ساخت موشک در غزه؛ تحول جدید در منطقه  

گفتگوی ویژه خبری شبکه ۲ سیما؛

ساخت موشک در غزه؛ تحول جدید در منطقه

تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: تحول جدید در منطقه تولید راکت‌ها و موشک‌ها در غزه‌ای است که در محاصره کامل است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حسین امیرعبداللهیان در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، افزود: در حالی که شرایط غزه روز به روز سخت تر می شود وضعیت مقاومت در برابر صهیونیست ها بهتر می شود. وی گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین و مقاومت راهبرد مشخص 40 ساله است که بر مبنای تامین امنیت ملی ترسیم و اجرا می شود. دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل افزود: بر اساس همین راهبرد مشخص به جای تهدید امنیت کشورمان از سوی صهیونیست ها در پشت مرزهای جمهوری اسلامی ایران محور مقاومت به پشت دیوار بتنی رژیم اشغال گر قدس رسیده است.
امیرعبدالهیان با اشاره به حملات اخیر صهیونیست ها به غزه گفت: نتانیاهو که در تشکیل کابینه با مشکلات جدی مواجه است به زعم خود در پی پیروزی بر مقاومت در غزه بود. وی افزود: در حالی که بر اساس آخرین توافق قرار بود صهیونیست ها به فلسطینی ها شلیک نکنند اما آنان بر روی این توافق هم پا گذاشتند و در مقابل با پاسخ قوی نیروهای مقاومت مواجه شدند به طوری در ظرف مدت کوتاهی 700 موشک و راکت به سمت شهرک های صهیونیست نشین شلیک شد.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: ترامپ در پی آن است که معامله قرن را اجرایی کند تا به نوعی تمام کننده بحران در فلسطین باشد در حالی که پایان این بحران اینگونه نخواهد بود. امیر عبدالهیان افزود:​ عربستان، امارات و بحرین و پادشاه عمان با خطای در محاسبات در پی زمینه سازی برای رونمایی از معامله قرن هستند. وی گفت: تلاش سعودی ها برای عادی سازی روابط با صهیونیست ها نتانیاهو را هم دچار اشتباه کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل تصریح کرد:​ حرف اول و آخر را در منطقه مقاومت و سلاح آن می زند. امیرعبدالهیان افزود:​ گنبد آهنین در فلسطین اشغالی به تعبیری که سال ها از آن تبلیغ می کنند اساس و پایه واقعی ندارد. وی گفت: دو دهه است که جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر نامشروع بودن صهیونیست ها و اشغال گری آنها طرح چهار ماده ای دموکراتیک منطبق با قطعنامه های سازمان ملل و ادبیات غربی ها ارائه کرده است. دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل افزود:​ بر اساس این طرح رفراندوم در سرزمین های اشغالی برای تعیین سرنوشت آن میان ساکنان واقعی این سرزمین و آوارگان فلسطینی برگزار خواهد شد.
وی گفت: صهیونیست ها در این مدت اقداماتی کرده که غربی ها هم از ان فاصله گرفته اند که از جمله آنها توسعه شهرک سازی در کرانه باختری است. امیرعبدالهیان افزود:​ ترامپ در پی آن است که به رابطه عربی - اسرائیلی دست یابد اما باید بداند که این اتفاق در منطقه ما نخواهد افتاد. دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: متاسفانه برخی از رهبران فلسطینی در کرانه باختری آنقدر به صهیونیست ها وابسته شده اند که بازگشتشان سخت شده است اما در کرانه باختری در آینده تحولاتی پیش خواهد آمد که صهیونیست ها را متعجب خواهد کرد. وی تاکید کرد:​ اگر ترامپ حماقت کند و بخواهد به عنوان معامله قرن اقدامی صورت دهد مقاومت اقدامات جدیدی را انجام خواهد داد که همگان را حیرت زده می کند.

 

خبرگزاری صدا و سیما

دیدستان

3478320_809.mp4
Parameter:408914!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)