|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/05]

سازمان ملل عربستان و رژیم صهیونیستی را در فهرست قاتلان کودکان قید کرد  

سازمان ملل عربستان و رژیم صهیونیستی را در فهرست قاتلان کودکان قید کرد

 شنبه 5 مرداد 1398

دبیر کل سازمان ملل در گزارش خود به شورای امنیت، عربستان و رژیم صهیونیستی را در لیست سیاه نقض کنندگان حقوق کودکان باقی گذاشت.

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل روز جمعه گزارش خود درباره نقض حقوق کودکان در مناطق درگیری را به شورای امنیت ارائه داد.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، دبیر کل سازمان ملل در این گزارش همچنان عربستان را در لیست سیاه نقض کنندگان حقوق کودکان باقی نگه داشته است.

در این گزارش آمده است که برای سازمان ملل به اثبات رسیده است که طی سال 2018 دست کم 1689 کودک یمنی کشته یا مجروح شده‌اند.

در گزارش ارائه شده به شورای امنیت سازمان ملل تاکید شده که ائتلاف متجاوز سعودی و امارات دست کم تا کنون 729 کودک را کشته‌اند و 684 کودکی یمنی به دلیل حملات هوایی جان خود را از دست داده‌اند.

از سوی دیگر وزارت بهداشت یمن روز جمعه به ارائه آماری از فاجعه حمله ائتلاف به رهبری سعودی علیه این کشور فقیر در منطقه غرب آسیا پرداخت.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت دولت یمن، حمله ائتلاف به سرکردگی سعودی علیه یمن سبب شده تا بیش از 100 هزار غیرنظامی نقض عضو شوند.

گوترش همچنین گزارش داد که سال گذشته میلادی بالاترین شمار کودکان فلسطینی از سال 2014 میلادی تاکنون عمدتا توسط اسرائیل کشته یا مجروح شده اند، اما هیچ طرفی در این گزارش که ضمیمه گزارش سالانه کودکان در نبردهای مسلحانه می باشد مقصر شناخته نشده است.

این گزارش کشورهای فهرست شده را مشمول اقدام نمی کند بلکه تلاش می کند آنها را وادار به اتخاذ اقدام برای حفاظت ازکودکان بکند.دیپلمات ها می گویند عربستان و اسرائیل در سال های اخیر برای دور ماندن از این فهرست فشار آورده اند.

 

العالم

Parameter:422351!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)