|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/07/08]

سخنرانی‌های خصمانه مقامات رژیم اشغالگر علیه ایران و حزب الله در سازمان ملل  

در کنار افتراهای بی اساس و ادعاهای نخ نمای تبلیغاتی نتانیاهو، سفیر رژیم اشغالگر صهیونیستی روز سه شنبه در مجمع عمومی این سازمان علیه جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان سخنرانی کرد.

سخنرانی‌های خصمانه مقامات رژیم اشغالگر علیه ایران و حزب الله در سازمان ملل

۸ مهر ۱۳۹۹

تهران- ایرنا- در کنار افتراهای بی اساس و ادعاهای نخ نمای تبلیغاتی نتانیاهو، سفیر رژیم اشغالگر صهیونیستی روز سه شنبه در مجمع عمومی این سازمان علیه جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان سخنرانی کرد.

به گزارش ایرنا از روزنامه تایمز اسرائیل، قبل از سخنرانی بنیامین نتانیاهو، «گیلاد اردان» سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست که همه حزب الله لبنان را به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام کنند.

اردان مدعی شد، ادامه توسعه زیرساخت های حزب الله در لبنان فاجعه ای بسیار بزرگتر از آنچه در بندر بیروت اتفاق افتاد، به دنبال خواهد داشت.

سفیر رژیم اشغالگر ادامه داد، امروز من از شورای امنیت سازمان ملل می خواهم که یک گفت و گوی فوری درباره افشاگری های نخست وزیر (نتانیاهو) برگزار کند. 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی امسال خود در مجمع عمومی سازمان ملل که به علت شیوع کرونا از طریق ویدئو کنفراس ایراد کرد و بسیار عصبانی و پریشان بود با اشاره به انفجار بندر بیروت در ماه گذشته، ادعا کرد : انفجار دیگری ممکن است در ضاحیه جنوبی بیروت رخ دهد که کاملا در کنار فرودگاه بین‌المللی است و در اینجا حزب الله انباری از سلاح در اختیار دارد.

نتانیاهو در چند سال گذشته با شوهای بی اعتبار و بی اساس به زعم باطل خود سعی در افشاگری علیه محور مقاومت دارد که هر بار با تمسخر افکار عمومی در منطقه و جهان و حتی سرزمین های اشغالی مواجه می شود.

وی با این ادعا که « رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب نه فقط برای صلح در کنار هم قرار گرفته‌اند، بلکه برای مبارزه با دشمنی مشترک به نام ایران ایستاده‌اند»، به دروغ گفت: ایران به طور مداوم به همسایگانش حمله کرده است. ایران از طریق نیابتی‌های خود در عراق، سوریه، یمن، غزه و همچنین لبنان دخالت دارد.

نتانیاهو در حالی این گونه علیه محور مقاومت سخن می گفت که به علت اتهامات دزدی و ناتوانی در مبارزه علیه ویروس کرونا در فلسطین اشغالی در سخترین شرایط خود بسر می برد و برهمین اساس کارشناسان معتقدند او به مانند « دونالد ترامپ» برای فرار از شکست و ناکامی و بحران های داخلی با اجبار حاکمان مرتجع برخی کشورهای عربی آنها را به امضای توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی وادار کرده اند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:463607!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)