|
|
 » کنفرانس » آرشیو کنفرانس ها » پنجمین کنفرانس
0.0 (0)
رئیس جمهور:ملت ایران تا ابد در کنار فلسطین ایستاده است
[1395/09/29]

سخنرانی محمود احمدی‌نژاد در مراسم اختتامیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین  

سخنرانی محمود احمدی‌نژاد در مراسم اختتامیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

رئیس جمهور:ملت ایران تا ابد در کنار فلسطین ایستاده است

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

محمود احمدی‌نژاد در سخنرانی اختتامیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه ملت فلسطین گفت: خدا را شاکرم که در جمع کسانی هستم که دغدغه آزادی قدس و نجات بشریت را دارند.

رئیس جمهور ملت ایران تصریح کرد: امیدوارم نتیجه این کنفرانس آزادی فلسطین و قدس شریف باشد.

وی با بیان اینکه بحث‌های مهمی در طول این دو روز مطرح شده است گفت: پیشنهادهای مهمی در جهت همدلی وتلاش برای آزادی فلسطین مطرح است و به همه شما برای حضور موثر در این نشست تبریک می گویم.

احمدی نژاد تاکید کرد موضوع فلسطین آنچنان مهم است که اگر سال‌ها و ماه‌ها درباره اشغال فلسطین و تاسیس رژیم جعلی اسرائیل صحبت کنیم همه ابعاد آن مطرح نخواهد شد.

وی با بیان اینکه چرا موضوع فلسطین مهم است، گفت: آیا مسئله فلسطین یک موضوع عربی است یعنی اختلاف چند ملت عرب با چند دولت غربی و عده ای از یهودیان است.

احمدی نژاد ادامه داد:‌ موضوع فلسطین موضوعی عربی است ولی فقط یک موضوع عربی نیست و تنها به مسلمانان مربوط نمی شود بلکه اشغال فلسطین یک حرکت علیه کل بشریت و انسانیت بوده است.

وی تصریح کرد: نزدیک به پانصد سال برخی از صاحبان قدرت و ثروت به استعمار دنیا مشغول بودند و در سایه این استثمار رنج های عظیمی را به ملت‌ها تحمیل کردند.

احمدی نژاد ادامه داد: اگرچه ملت‌ها در طول دو قرن گذشته آزادی های خود را از چنگال کشورهای استعماری بدست آوردند ولی اندیشه استعماری از بین نرفت و استعمارگران با تغییر روش‌ها و رفتار خود برای تسلط بر کل دنیا تلاش مضاعفی کردند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه مردم اروپا صدها سال در قرن‌های گذشته در جنگ بودند گفت: قبل از قرن بیستم همه کشورهای اروپایی به صورت مکرر در حال جنگیدن با یکدیگر بودند.

وی ادامه داد: دو جنگ بزرگ بین کشورهای اروپایی را جنگ جهانی نام نهادند و با این نام هفتاد میلیون نفر انسان بیگناه را کشتند و اختلافات خود را به سرزمین ها و ملت های دیگر تحمیل کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه بسیاری از مرزهای سیاسی امروز نتیجه کشمکش دولت های اروپایی در سرزمین های دیگران است گفت: اروپاییان به این نتیجه رسیدند که ادامه درگیری به ضرر آنهاست برای این مهم جنگ ها را به بیرون از اروپا منتقل کردند و برای اشغال همه دنیا آماده شدند.

رئیس جمهوری تاکید کرد این کشورها سازگارهای بین‌المللی را برای چپاول دنیا تهیه کردند و از جنگ جهانی دوم تلاش های خود را برای تحقق این امر آغاز کردند.

وی ادامه داد: کشورهای اروپایی برای رسیدن به اهداف خود به دو عامل نیاز داشتند که یکی ازاین عوامل محور اعتقادی بود.

وی با بیان ایکه اگر محور قدسی وجود نداشته باشد امکان وحدت وجود ندارد، تصریح کرد: کشورهای اروپایی برای رسیدن به اتحاد نیاز به محوری قدسی غیر از خدا داشتند.

احمدی نژاد ادامه داد: عامل دوم برای وحدت اروپاییان مکان جغرافیایی خاصی بود که هر دو این موضوع ها در جریان جنگ دوم و اشغال فلسطین مشاهده شد.

وی افزود: امروز اروپاییان آنچنان رژیم صهیونیستی و شکل گیری آن را مقدس کردند که کوچکترین سخن از آن زندان و محکومیت های طولانی را به دنبال دارد.

رئیس جمهوری ادامه داد: در اروپا اگر کسی به رژیم صهیونیستی توهین کند او را محاکمه می کند ولیاگر به عیسی مسیح توهین کند با او هیچ برخوردی نمی کنند.

وی ادامه داد: فلسطین به عنوان قلب خاورمیانه عامل وحدت اروپاییان بعد از جنگ دوم جهانی بود زیرا تسلط بر فلسطین تسلط بر کل خاورمیانه است.

احمدی نژاد با بیان اینکه اروپایان به دنبلا تسلط بر کل دنیا هستند گفت: ‌اروپاییان با تسلط بر قلسطین وخاورمیانه به عنوان سرزمین پیامبران الهی و سرزمین اقتصاد و انرژی به دنبال تسلط بر کل دنیا هستند.

وی ادامه داد: ‌فلسطین سرزمین جغرافیای سیاسی است و تسلط براین منطقه تسلط بر کل دنیا را برای آنها آسان و در دسترس می کند.

احمدی نژاد با بیان اینکه خریداری کردن سرزمین‌های فلسطینیان از سوی یهودیان دروغی بزرگ است تصریح کرد: یهودیان با فریبکاری و به کمک زور و تزویر انگلیس فلسطینیان را از سرزمین خود بیرون کردند.

وی بابیان اینکه هولوکاست موضوعی برای مشروعیت دادن به رژیم صهیونیستی است،‌گفت: در حالی که لحظه به لحظه اخبار در جنگ جهانی دوم منتشر می شد اروپاییان بعد از چهار سال سخن از هولوکاست را مطرح کردند تا با دروغ پردازی جنایت بار ترین حرکت تاریخ را لباس انسانی بپوشانند.

رئیس جمهوری ادامه داد: اقدامات در جنگ جهانی دوم چه ارتباطی به ملت فلسطین دارد و چرا باید مردم فلسطین تاوان جنگ کشورهای اروپایی را بپردازند.

احمدی نژاد با بیان اینکه امروز هر کشوری بخواهد قدرت علمی پیدا کند تحت فشار است، گفت: امروز در منطقه شرط بر برقراری رابطه با کشورهای اروپایی و آمریکا برقراری رابطه با اسرائیل و شناسایی این رژیم جعلی است.

وی ادامه داد: امروز بسیاری از اقدامات ضدامنیتی آمریکا و اروپا در منطقه تنها در راستای منافع و امنیت اسرائیل انجام می شود.

وی با تاکید بر نقش صهیونیست‌ها در دولت آرژانتین گفت: کشور آرژانتین میلیون‌ها نفر جمعیت دارد و تنها یک عده قلیلی صهیونیست در این کشور زندگی می کنند و این عده قلیل دولت و ملت آرژانتین را در برقراری رابطه با کشورهای دیگر تحت فشار می گذارند.

او با بیان اینکه آمریکا منشأ رشد دیکتاتوری و آدم‌کشی در دنیا است، ادامه داد: اگر چه غارت‌ها در گذشته به شکلی دیگر انجام می‌شد اما امروز شاهدیم که غارت ملت‌ها به صورت برنامه‌ریزی شده و سیستماتیک همچنان در دستور کار آنها قرار دارد.

احمدی‌نژاد با اشاره به حجم غارتی که طی 40 سال اخیر از ثروت ملت‌ها شده است، بیان کرد: این میزان ده‌ها برابر غارت کل غارتگران در طول تاریخ است.

وی با بیان اینکه امروز رژیم صهیونیستی عامل دست آمریکا است، گفت: مقامات این کشور وقتی به کوچک‌ترین مشکلی در ملت‌های مستقل می‌رسند، هیاهو به پا کرده و قطعنامه پشت قطعنامه و محکومیت پشت محکومیت علیه آنها را در دستور کار قرار می‌دهند. این در حالی است که رژیم صهیونیستی که حقوق مردم فلسطین و دموکراسی را زیرپا می‌گذارد مورد حمایت آنهاست.

او با بیان اینکه شعار آنها تنها برای ملت‌های مستقل و عدالت‌طلب است، عنوان کرد: اما وقتی پای اسرائیل به میان می‌آید همه شعارها قربانی می‌شود و شاهدیم که به طور واضع و صریح اعلام می‌کنند که رهبران فلسطینی را ترور می‌کنند و از انجام این کار هم جایزه می‌گیرند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ترور دانشمندان هسته‌ای ایران گفت: وقتی که موضوع را ردیابی می‌کنیم می‌بینیم که آژانس اتمی که در اختیار آمریکا است برخلاف قانون اسامی دانشمندان ما را منتشر و به دست صهیونیست‌ها رسانده است.

وی رژیم صهیونیستی را تنها محور باقی‌مانده مقدس در اندیشه استعمارگران سابق خواند و ادامه داد: به همین دلیل است که استعمارگران با چنگ و دندان از زشت‌کاری‌ها و تجاوزگری‌های این رژیم حمایت کرده و آن را توجیه می‌کنند.

احمدی‌نژاد اسرائیل را نماد دو مسئله مهم عنوان و بیان کرد: اول رژیم صهیونیستی نماد اندیشه باطل حاکم بر غرب است، اومانیستم، لیبرالیسم و دموکراسی که مورد ادعای دولت‌های استعمارگر است حقیقتش در باطن رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: دوم اینکه رژیم صهیونیستی تهدیدی برای همه ملت‌ها است. اساساً این طور به تمسخر گرفتن بشریت توهین به همه بشریت است.

احمدی‌نژاد مسئله فلسطین را یک مسئله جهانی و انسانی دانست و گفت: مسئله فلسطین فصل جداکننده است به این معنی که همه جنایتکاران و زورگویان که در نقطه فلسطین متمرکز هستند در واقع پشت سر رژیم صهیونیستی مجتمع شده‌اند.

وی بیان کرد: یک دولت غارتگر در دنیا پیدا نمی‌کنید که حامی اسرائیل نباشد. در نقطه مقابل یک دولت و ملت آزادیخواه هم پیدا نمی‌کنید که طرفدار فلسطین و در نقطه مقابل اسرائیل نباشد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی تبدیل به معیار سنجش عدالت‌طلبان و زورگویان شده است، گفت: هر کسی در دنیا ادعا کند که طرفدار حقوق بشر و آزادی است برای ارزیابی صحت ادعای او باید ببینیم موضوع او در مقابل رژیم صهیونیستی و مسئله فلسطین چیست.

وی با یادآوری موضع شوروی سابق ادامه داد: شوروی سابق با شعار عدالت آمد و ظاهرش این بود که در مقابل استعمارگران غربی بایستد اما در عمل دیدیم که در موضوع فلسطین در کنار سرمایه‌داران و اشغالگران ایستاد و مشخص شد که جنس او از جنس مستکبران است.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: آزادی فلسطین و مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی آرمان همه آزادیخواهان، عدالت‌طلبان و موحدان است.

او با بیان اینکه فلسطین محور وحدت همه عدالت‌طلبان است، یادآور شد: امروز باید در سراسر جهان همه دست به دست هم داده و برای یاری و کمک به آزادی سرزمین اشغالی تلاش کنیم.

وی ادامه داد: سرزمین فلسطین سرزمین پیامبران بزرگ الهی است و متعلق به همه بشریت است.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه امروز مسئله فلسطین از مظلومیت خارج شده است، گفت: اگر چه هنوز ملت فلسطین مظلوم هستند اما در مقایسه با 30 سال گذشته که آزادیخواهان جهان اطلاعاتی از جریان ظلم به فلسطین نداشتند امروز می‌بینیم که بسیاری از زوایا آشکار شده و همه در جریان ظلم‌های رژیم صهیونیستی به ملت فلسطین هستند.

وی ادامه داد: اما هنوز زوایای پنهانی برای روشن شدن وجود دارد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امروز ملت فلسطین بیدار، مومن و شجاع ایستاده است، بیان کرد: راه نجات فلسطین مقاومت است.

احمدی‌نژاد جنس صهیونیست‌ها را جنس زورگویی و تجاوز و نه از جنس منطق و فرهنگ عنوان کرد و گفت: اگر کسی از صهیونیست‌ها انتظار منطق داشته باشد خوش‌خیالی است.

وی در ادامه گفت: عده‌ای به ما ایراد می‌گرفتند و می‌گیرند که چرا می‌گویید رژیم صهیونیستی باید به کلی مضمحل شود. دلیل ما خیلی روشن است. جوابمان این است که ماموریت تاریخی صهیونیست‌ها تجاوزگری است. رژیم صهیونیستی بدون تجاوز، ترور، تهدید و ارعاب جایی برای حیات ندارد.

او با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند گوشه‌ای را برای زندگی رژیم صهیونیستی به آنها اختصاص دهیم گفت: طرح این موضوع مثل این است که در بدن فردی غده سرطانی گسترش پیدا کرده باشد، خاصیت غده سرطانی تجاوز کردن است. بنابراین یک سلول صهیونیستی هم اگر در فلسطین بماند موجب خطر و تهدید برای منطقه است.

وی با اشاره به راه‌حل رهبر معظم انقلاب برای حل مشکل فلسطین گفت:‌ اگر چه ایشان به وضوح همه چیز را مطرح کردند اما من این را به زبان دیگری می‌گویم. اگر دولت‌ آمریکا و حامیان رژیم صهیونیستی می‌خواهند مسئله فلسطین را حل کنند به لحاظ حقوقی و حقوق اساسی راه‌حل ساده است و آن چیزی نیست جز اینکه هر کسی به خانه خود برگردد.

 

 

سایت دبیرخانه فلسطین:       http://icpalestine.parliran.ir/

 

Parameter:223007!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)