|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/03/04]

سخنگوی جبهه مقاومت مردمی فلسطین: تا آزادی قدس به مبارزه ادامه می‌دهیم  

سخنگوی جبهه مردمی مقاومت فلسطین گفت: جبهه مقاومت در فلسطین هیچ گاه از مبارزه علیه اسرائیلی ها خسته نمی شود و تا آزادی قدس شریف به این راه ادامه می دهیم.  

سخنگوی جبهه مقاومت مردمی فلسطین: تا آزادی قدس به مبارزه ادامه می‌دهیم

۲ خرداد ۱۳۹۹

اهواز - ایرنا - سخنگوی جبهه مردمی مقاومت فلسطین گفت: جبهه مقاومت در فلسطین هیچ گاه از مبارزه علیه اسرائیلی ها خسته نمی شود و تا آزادی قدس شریف به این راه ادامه می دهیم.  

به گزارش ایرنا، خالد ازبط پنجشنبه شب در گفت و گویی زنده از طریق شبکه اجتماعی اینستگرام  بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: جبهه مقاومت مردمی فلسطین از سال ۲۰۰۰ تشکیل شده و الان ما نیز جزئی از محور مقاومت هستیم و همگام با کشورهایی که دشمن اسرائیل و آمریکا هستند فعالیت کرده و همایش مختلفی برگزار می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که امروز مسئله اصلی در فلسطین چیست گفت: ما با عقیده مقابله اسرائیلی ها می جنگیم و مسئله اصلی ما مقابله با اسرائیل و دشمنی با صهیونیسم های کافر است که می‌خواهند تمام زمین های کشورهای عربی را تحت کنترل خود درآورند.

صهیونیستها اجازه ورود دارو به فلسطین را نمی دهند

سخنگوی جبهه مردمی مقاومت فلسطین در مورد واکنش مردم فلسطین در رابطه با معامله قرن و به رسمیت شناختن اسرائیل گفت: به محض اعلام این خبر توسط ترامپ، در عرض سه ساعت حدود ۲۷۵ شهید تقدیم اسلام کردیم و این درگیری‌ها همچنان ادامه دارد و ما هنوز هم کار مقاومت را انجام می دهیم و به شدت با این موضوع مخالف هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که با گسترش بیماری کرونا در فلسطین چه اقداماتی تاکنون صورت گرفته است افزود: با گسترش این بیماری در نوار غزه، طبق معمول اسرائیلی‌ها فشار عظیمی را به مردم وارد کرده و اجازه ورود دارو به کشور را ندادند اما با مبارزاتی که انجام دادیم بالاخره موفق شدیم مقداری دارو وارد کنیم. 

ازبط ادامه داد: اسرائیل با این حرکت وارد جنگ جدیدی با فلسطین شد و خوشبختانه تا الان فلسطینی ها بسیار خوب مقاومت کردند اما بحث مهمتر این است که بیماری کرونا دامنگیر ۶ میلیون اسرائیلی شده و از این بابت با مشکلات زیادی مواجه هستند.

ایران اسلامی همیشه کمک حال فلسطین و حماس بوده است

وی در پاسخ به این پرسش که کدام کشور بهتر از همه به فلسطین کمک می‌کند و نحوه کمک رسانی ایران چگونه بوده است گفت:  ایران در همه جوانب به فلسطین و حماس کمک می کند و همیشه در کنار آنها است و ما شاکر این نعمت هستیم و باید بگویم که فلسطینی ها همواره به ایران وفادار هستند اما در این شرایط آمریکایی‌ها تحت هیچ عنوانی به ما کمک نمی کنند و همیشه در جهت مخالف با جبهه مقاومت هستند.

سخنگوی جبهه مردمی مقاومت فلسطین در پاسخ به این پرسش که مردمان فلسطین چه فکری نسبت به ایران می کنند گفت:  طرز تفکر مردم فلسطین نسبت به ایرانی‌ها همیشه همسو و مثبت است و مردمان ما تردیدی ندارند که ایران دیدگاه خوبی به فلسطین دارد و آزاد بودن این کشور را می خواهد.

وی با اشاره به اینکه اکنون در فلسطین مسئله مقاومت در برابر اسرائیلی ها همچنان ادامه دارد و ما به کمک جهانیان نیاز داریم گفت: در حال حاضر مردم فلسطین از نظر امکانات رفاهی و بهداشتی دچار مشکل هستند به عنوان مثال در غزه بیمارستان کم داریم از طرفی بسیاری از فرزندان شهدای یتیم شده اند و آنها در بحث غذا و امکانات رفاهی دچار مشکل هستند. اکنون ۸۰ درصد مردم فلسطین بیکار هستند و این مسئله مهمی است که سال ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم.

اسرائیلی ها خود را صاحبان کل دنیا می دانند

ازبط در پاسخ به این پرسش که آیا فلسطینی ها از وضعیت موجود خسته نشده اند گفت:  قطعاً اسرائیل از این بابت خسته شده چون آنها خود را صاحبان دنیا می دانند و به دنبال گرفتن کل دنیا هستند. ما فلسطینی ها تحت هیچ عنوانی خسته نمی شویم چون هدف ما خدایی هست و برای خدا می جنگیم و تا زمانی که به آزادی قدس نرسیم از ادامه این راه خسته نمی‌شویم.

وی در خصوص تفکرات مردم فلسطین در مورد آمریکا گفت: طرز تفکر فلسطینی ها نسبت به آمریکا مشابه افکار آنها نسبت به اسرائیل است همچنین در مورد سعودی ها هم به این طرز تفکر رسیده و هیچ گاه آنها را دوست خود نمی دانند. اما بسیاری از مردم اروپا از جنایات اسرائیل مطلع نیستند و آن دسته هم که مطلع هستند دید خوبی نسبت به فلسطینی ها داشته و مخالف حرکت اسرائیلی ها هستند.

شیعیان را برادران خود می‌دانیم

سخنگوی جبهه مقاومت مردمی فلسطین در خصوص میزان جمعیت شیعه و سنی در فلسطین و رابطه بین آنها گفت: ما در فلسطین شیعه نداریم و بیشتر مردم اهل سنت هستند اما هیچ تفاوتی بین شیعه و سنی قائل نمی شویم و همه می دانند که رابطه مستقیمی با ایران داریم. ما دنبال وحدت اسلامی هستیم و شیعیان را برادران خود دانسته و به عنوان یک دین به آنها نگاه می کنیم.

وی در مورد تحریم های ظالمانه علیه ملت فلسطین گفت: ما ۱۵ سال است که در حصار هستیم و مسئله تحریم ها برایمان عادی شده است. امروز در تمام خانواده‌های فلسطینی حداقل یک مقاوم وجود دارد و همچنان مصمم پای آرمان‌های خود ایستاده‌ایم. 

حسن نصرالله جایگاه بالایی نزد فلسطینی ها دارد

ازبط در خصوص طرز تفکر مردم فلسطین نسبت به حزب الله افزود: مردم ما نسبت به حزب الله دید خوبی دارند و عکس سیدحسن نصرالله در تمام مراسم و مناسباتی که برگزار می شود وجود دارد و این فرد را مثل رئیس دولت خود می دانیم.

سخنگوی جبهه مقاومت مردمی فلسطین در پاسخ به این پرسش که آیا اسرائیل تاکنون قصد ترور شما را داشته است گفت: آنها ۲ بارسعی کردند مرا ترور کنند که موفق نشدند. این موضوع برای تمام اعضای مقاومت فلسطین عادی است و هر کسی که در این جبهه می جنگد در کمین اسرائیلی ها قرار دارد و ما از این بابت هیچ ترسی نداریم.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:456447!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)