|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/11/27]

سخنگوی سپاه: هدف سردار سلیمانی در نیروی قدس تقویت جبهه مقاومت برای نابودی اسرائیل است  

سخنگوی سپاه با بیان اینکه سردار سلیمانی در طول ۲۲ سال فرماندهی نیروی قدس به دنبال تقویت جبهه مقاومت برای در هم شکستن رژیم صهیونیستی بود، اضافه کرد: اسرائیل نور چشمی آمریکا در منطقه و دشمن اول مسلمانان است.

سخنگوی سپاه: هدف سردار سلیمانی در نیروی قدس تقویت جبهه مقاومت برای نابودی اسرائیل است

یکشنبه 27 بهمن 1398

سخنگوی سپاه با بیان اینکه سردار سلیمانی در طول ۲۲ سال فرماندهی نیروی قدس به دنبال تقویت جبهه مقاومت برای در هم شکستن رژیم صهیونیستی بود، اضافه کرد: اسرائیل نور چشمی آمریکا در منطقه و دشمن اول مسلمانان است.

سردار رمضان شریف امروز(۲۷ بهمن‌ماه) در مراسم اربعین سردار اسلام حاج قاسم سلیمانی که در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت هزار شهید استان گیلان و ۲۰۰ هزار شهید دفاع مقدس، اظهار کرد: سردار سلیمانی به شهدا علاقه داشت و همواره ذکر شهدا می کرد.

وی با اشاره به گذشت چهل روز از شهادت سردار سلیمانی، افزود: امروز چهل روز است که از وجود با برکت سردار سلیمانی محروم هستیم و چشم ها و قلب‌های ملت در همه شهرهای ایران الهام‌بخش حاج قاسم شده است.

سخنگوی سپاه کلمات را از توصیف شخصیت سردار سلیمانی قاصر دانست و تصریح کرد: باید دین خودمان را به چهل سال مجاهدت خالصانه سردار سلیمانی ادا کنیم. ۲۵ میلیون نفر در پنج شهر کشور برای تشییع حاج قاسم آمدند و ارادت خودشان را به سردار دل‌ها ثابت کردند. بیش از ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور نیز طی روزهای گذشته اربعین سردار سلیمانی را بزرگ داشتند لذا هرچقدر حاج قاسم تلاش می‌کرد ناشناس و از دیده‌ها دور باشد، خداوند او را نشان داد و عزیز کرد.

وی مشهورتر شدن سردار سلیمانی را مساوی متواضع‌تر شدن ایشان دانست و خاطرنشان کرد: زمانی که سردار سلیمانی پایان داعش را اعلام کرد به اوج شهرت و محبوبیت رسید، اما تواضع ایشان از زمانی که فرمانده لشکر ۲۱ ثارالله بود، بیشتر شد. امروز میلیون‌ها نفر از مردم ایران در شهرهای مختلف خطاب به دشمن فریاد «من قاسم سلیمانی هستم» سر دادند و این فریاد برای دشمن بسیار دردناک بود، زیرا دشمن از حاج قاسم خیلی می‌ترسید.

رمضان شریف با بیان اینکه دشمن حاج قاسم را خوب می‌شناخت، تصریح کرد: همه طراحی ها و توطئه‌های آمریکایی‌ها از عراق و افغانستان گرفته تا سوریه و لبنان با هدایت حکیمانه مقام معطم رهبری و تدبیر حاج قاسم شکست خورده است لذا آمریکایی‌ها مستاصل شدند، زیرا دیدند به هر جبهه‌ای که وارد می‌شوند، سردار سلیمانی قبل از آنان آنجا بوده و رصد لحظه به لحظه حاج قاسم را در دستور کار قرار دادند.

وی به شهادت رساندن حاج قاسم و فرماندهان جبهه مقاومت را اشتباه بزرگ دشمن دانست و گفت: آمریکایی‌ها ترورهای زیادی همچون عماد مقنیه در لبنان و محمدباقر حکیم در عراق و احمدشاه مسعود و برهان‌الدین ربانی در افغانستان انجام دادند، اما دستاورد همه این ترورها چیزی جز تنگ‌تر شدن عرصه بر آمریکایی‌ها نبوده است. ترور سردار سلیمانی نیز این عرصه را بر دشمن تنگ‌تر از همیشه می‌کند و بساط آنان را جمع خواهد کرد.

سخنگوی سپاه با اشاره به تقارن خاکسپاری حاج قاسم با سیلی سپاه به آمریکایی های تروریست، تصریح کرد: ۸۰ سال بود که کسی بر روی کره خاکی جرات نکرده بود به پایگاه نظامی آمریکایی‌ها حتی نگاه چپ کند، اما سپاه پاسداران برای نخستین‌بار مجهزترین پایگاه هوایی آمریکا در عراق را با ۱۳ فروند موشک هدف قرار داد و نخستین سیلی را به آمریکا زد. صدای این سیلی که هیبت آمریکا را شکست و فروریخت بعدها بیشتر به گوش خواهد رسید، زیرا کسی باور نمی‌کرد زمانی که آمریکایی‌ها با ادبیات خاص خودشان پیغام دیپلماتیک برای ایران فرستاده بودند، مورد هدف قرار گیرند و رهبر انقلاب اعتنایی به آنان نکند.

رمضان شریف با بیان اینکه سردار سلیمانی در طول ۲۲ سال فرماندهی نیروی قدس به دنبال تقویت جبهه مقاومت برای در هم شکستن رژیم صهیونیستی بود، اضافه کرد: اسرائیل نور چشمی آمریکا در منطقه و دشمن اول مسلمانان است لذا جبهه مقاومت با تدبیر و دوراندیشی سردار سلیمانی تحت هدایت مقام معظمی ولایت شکل گرفت و امروز سوریه و عراق و لبنان و یمن ارتش قدرتمند مردمی دارند که خار چشم صهیونیست‌ها خواهد بود. تقویت حزب‌الله و گروه‌های مقاومت فلسطین نیز از دیگر دستاوردهای تلاش ۲۲ ساله سردار سلیمانی است. در واقع حاج قاسم جبهه مقاومتی را در مقابل اسرائیل ایجاد کرد که قطعا موجب فروپاشی این رژیم غاصب خواهد شد و شاگردان تربیت شده در مکتب سردار سلیمانی این راه را ادامه خواهند داد.

وی شهادت سردار سلیمانی را نشان‌دهنده استیصال و ناچاری دشمن دانست و گفت:‌ دشمن تصور می‌کرد با حذف سردار سلیمانی توطئه‌های آنان در منطقه به پیروزی خواهد رسید، اما امروز فرمانده لایقی که ۲۰ سال جایگاه جانشینی حاج قاسم را داشته سکان نیروی قدس را عهده‌دار است و میلیون‌ها انسان مسلمان در کشورهای منطقه آماده پشتیبانی از سردار قاآنی هستند. مقام معظم رهبری نیز از فرمانده جدید نیروی قدس حمایت خواهند کرد تا آرمان‌های حاج قاسم تحقق پیدا کند. سپاه پاسداران نیز شعارهای ملت در مراسم تشییع سردار سلیمانی را به عنوان ذخیره‌های استراتژیک به منظور عمل علیه دشمن می‌داند و این ذخیره‌ها را به‌موقع هزینه خواهد کرد و دشمن را از رفتار ناجوانمردانه خود در قبال سردار سلیمانی پشیمان خواهد کرد و صلح و امنیت را به جغرافیای اسلام هدیه خواهد کرد.

سخنگوی سپاه شهید حاج قاسم سلیمانی را کوبنده‌تر از حاج قاسم سلیمانی برای دشمنان دانست و تصریح کرد: سردار سلیمانی خودش را سرباز ولایت و فدایی ملت می‌دانست و لذا رهبر انقلاب چنان نمازی بر پیکر این شهید بزرگوار اقامه کرد. حاج قاسم همواره در صدر فهرست شخصیت‌های محبوب قرار داشت و شهادت ایشان در ایران رستاخیز به پا کرد. تشییع سردار سلیمانی در تاریخ تشییع یک نظامی برجسته در تمام دنیا بی‌نظیر است.

وی حاج قاسم را دست‌پرورده مکتب امام و رهبری دانست و خاطرنشان کرد: این قهرمان ملی و بین‌المللی مورد تحسین دوست و دشمن است و لذا خانواده‌ها فرزندان خود را با این الگو تربیت کنند.

رمضان شریف شخصیت والای حاج قاسم در خاکریز و سنگر را گوشه کوچکی از روح بزرگ سردار دل‌ها دانست و بیان کرد: حاج قاسم در اخلاص و تواضع و شجاعت و مردم‌داری و ولایتمداری حرف اول را می‌زد و شهرت از تواضع او کم نمی‌کرد. حاج قاسم بالاترین مدال نظامی کشور را بعد از پایان داعش از رهبر انقلاب دریافت کرد، اما همواره همه خوبی‌ها و پیروزی‌ها را از خدا می‌دانست و امروز میلیون‌ها انسان او را سردار دل‌ها می‌نامند. تمام تلاش سردار سلیمانی این بود که از محبوبیت خود برای جمع کردن افراد زیر پرچم ولایت استفاده کند.

وی با اشاره به توجه سردار سلیمانی به منافع ملی و تحقق فرامین رهبری، عنوان کرد: حاج قاسم هرگز از رهبری برای پیشبرد اهداف خودش هزینه نکرد. ارادت به خاندان اهل بیت(ع) و ذوب بودن در ولایت شاخص حاج قاسم بود و آثار شاگردانی که در جبهه مقاومت تربیت کرده را در آینده خواهیم دید. دشمن در شهادت سردار سلیمانی قمار بزرگی کرده و نتیجه این قمار شکست‌های پی در پی خواهد بود.

سخنگوی سپاه با بیان اینکه دشمن با استفاده از ابزار رسانه‌ای خود مشکلات اقتصادی کشور را به هزینه‌کرد برای جبهه مقاومت ربط می‌دهد، گفت:‌ مردم قدرشناس و هوشیار ایران فریب رسانه‌های غربی را نمی‌خورند، زیرا می‌دانند از بین رفتن امنیت کشور توسط داعش با پول قابل جبران نبود،‌ اما حاج قاسم با بهره‌گیری از انسان‌های پاکباخته و شجاع و مخلص هزینه‌های میلیارد دلاری دشمن را در منطقه پنبه کرد.

رمضان شریف سردار سلیمانی را نماد همه شهدای انقلاب و دفاع مقدس و مدافع حرم دانست و اضافه کرد:‌ امروز ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور دوران انقلاب و دفاع مقدس و همت‌ها و باکری‌ها را ندیده‌اند، اما با شناختن سردار سلیمانی فرهنگ ایثار و شهادت را شناختند و به زودی آزادی ملت‌های منطقه از شر آمریکا و اسرائیل به برکت خون حاج قاسم و شهدای مدافع حرم رقم خواهد خورد.

وی از مسئولان خواست از اخلاص حاج قاسم الگو بگیرند و یادآور شد: حمله به عین‌الاسد سیلی اول جمهوری اسلامی به آمریکا بود و مردم در یوم‌الله ۲۲ بهمن سیلی دوم را به دشمن زدند لذا حضور حداکثری پای صندوق‌های رای که مطالبه رهبر انقلاب است و مشروعیت نظام را به دنبا ثابت می‌کند، سیلی سوم ملت خواهد بود که به دشمن زده می شود.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:453289!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)