|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/27]

سرقت ۴.۵میلیارددلاری سالانه رژیم صهیونیستی از نوار غزه  

سرقت ۴.۵میلیارددلاری سالانه رژیم صهیونیستی از نوار غزه

۲۶ فروردین ۱۳۹۸

جدیدترین تحقیقات نشان می‌دهد که رژیم اسرائیل سالیانه چهارمیلیارد و پانصدمیلیون دلار از منابع و ثروت‌های نوار غزه سرقت می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، این تحقیقات اسنادی را ذکر می‌کند که ثابت می‌کند رژیم اسرائیل سالیانه نزدیک به 4.5 میلیارد دلار از نوار غزه سرقت می‌کند. این پولها در حقیقت همان درآمدهای گازهایی است که رژیم اسرائیل در مناطق ساحلی نوار غزه به‌دست می‌آورد.

این تحقیقات با اشاره به سیر تحول تاریخی استخراج گاز از سواحل نوار غزه و قراردادهای بسته‌شده آورده است: بعد از امضای قرارداد بین تشکیلات خودگردان فلسطین و شرکت بریتیش گاز، اسرائیل مذاکرات دوجانبه با این شرکت را آغاز کرد.

برپایه این گزارش، درآمد گاز استخراج‌شده از دریای غزه به حساب تشکیلات خودگردان فلسطین واریز نخواهد شد و در مقابل، برق در اختیار این تشکیلات قرار خواهد گرفت و از بدهی‌های تشکیلات به تل‌آویو کم خواهد شد و یک نیروگاه برق در نزدیک مرز غزه برای تغذیه این منطقه احداث خواهد شد.

براساس این تحقیقات، شرکت بریتیش گاز بعداً به‌طرز مبهمی به‌خاطر سودمند نبودن پروژه و محدودیت‌های رژیم اسرائیل، از قرارداد کنار کشید تا این رژیم فرصت را غنیمت شمرده و به چاههای گاز دست‌اندازی و کار اکتشاف و استخراج آن را آغاز کند.

تهیه‌کنندگان تحقیقات تأکید می‌کنند: همه اطلاعات اعلام‌شده مبنی بر وجود فقط دو چاه گاز در دریای غزه دقیق نیست بلکه به‌گفته کارشناسان تعداد آنها کمتر از هشت چاه نیست.

این تحقیقات نشان می‌دهد که بایکوت گسترده‌ای درخصوص موضوع گاز غزه و شُبهه درباره فساد دراین‌باره وجود دارد.

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:396957!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)