|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
ماجد توهان الزبیدی در رای الیوم؛
[1397/12/21]

سفر روحانی به عراق، سیلی دردناکی به آمریکاست  

ماجد توهان الزبیدی در رای الیوم؛

سفر روحانی به عراق، سیلی دردناکی به آمریکاست

تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷

حضور روحانی و ظریف در بغداد سیلی دردناکی به همه تلاش های سیاسی و نظامی آمریکا طی دو سال برای ایجاد ائتلاف عربی آمریکایی صهیونیستی علیه جمهوری ایران است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما روزنامه رای الیوم نوشت: مقایسه سفر پنهانی و شبانه رئیس جمهور آمریکا به عراق با سفر علنی رئیس جمهور ایران به مرکز بغداد آن هم در روز روشن نشان می دهد، آمریکا دیگر هیچ جایی در عراق ندارد و این سفر به منزله سیلی دردناکی به همه تلاش های واشنگتن برای ایجاد ائتلافی عربی صهیونیستی آمریکایی علیه ایران است.
روزنامه اینترنتی رای الیوم که از لندن به روز می شود، در یادداشتی به قلم «ماجد توهان الزبیدی» نوشت: شاهزاده سعود بن فیصل بن عبدالعزیز وزیر خارجه اسبق عربستان، سال 2003 یک روز پس از اشغال عراق به دست انگلیس و آمریکا گفت: آمریکا عراق را در سینی نقره ای به ایران تقدیم کرد.

اما این شاهزاده فقید نگفت که بسیاری از کشورهای عربی تاثیر گذار هم عراق را در سینی طلایی به آمریکا و ائتلاف غیر قانونی آن تقدیم کرده بودند و این تجاوزی آشکار است که با قوانین بین المللی مغایرت دارد.
این سخنان را به مناسبت سفر رئیس جمهور ایران به عراق و امضای توافقنامه های دوجانبه مهم در زمینه های حیاتی و متمایز بیان کردیم، آن هم در حالی که دولت ترامپ رئیس جمهور آمریکا و بسیاری از حکومت های تحت امر آن بر این باورند که عراق دیگر به آمریکا تعلق دارد و وجود پایگاه ها و اردوگاه های نظامی آمریکایی در عراق و وجود ده ها هزار کارمند در سفارت آمریکا در بغداد نشانه سیطره آمریکا بر عراق است.
در ادامه این یادداشت آمده است: اما درست این است که حضور روحانی و ظریف در بغداد سیلی دردناکی به همه تلاش های سیاسی و نظامی آمریکا طی دو سال برای ایجاد ائتلاف عربی آمریکایی صهیونیستی علیه جمهوری ایران است؛ تلاش هایی که تازه ترین آن کنفرانس ورشو بود.
در پایان این یادداشت آمده است: خودتان میان دو سفر مقایسه کنید. سفر پنهانی رئیس جمهور کشوری ابرقدرت در جهان یعنی ترامپ به یک پایگاه نظامی آمریکا در عراق بدون اطلاع دولت عراق و بدون اعلام رسمی و قبلی آمریکا یا حتی اعلام هم زمان و در تاریکی همانند دزدی نا بلد در مدتی کوتاه و بعد از آن هم پا به فرار گذاشتن آن و سفر علنی و رسمی رئیس جمهور ایران در روز روشن به مرکز بغداد. شما را به خدا خودتان مقایسه کنید.
عراق در حال شکوفایی است! و هیچ پایگاه نظامی یا غربی در عراق وجود نخواهد داشت و اگر دولت قانونی هم این کار را انجام ندهد، گروه های نظامی، سیاسی و مردمی عراق قدرت، توانمندی بسیار و موشک هایی در اختیار دارند که این کار را انجام خواهند داد.

 

 

خبرگزاری صدا و سیما

Parameter:394536!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)