|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/07/03]

سفر هیات رژیم صهیونیستی به منامه با نخستین پرواز مستقیم از آسمان عربستان  

هیاتی از رژیم صهیونیستی بامداد امروز(چهارشنبه) با پرواز مستقیم از حریم هوایی عربستان به منامه رفت.

سفر هیات رژیم صهیونیستی به منامه با نخستین پرواز مستقیم از آسمان عربستان

 چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹

هیاتی از رژیم صهیونیستی بامداد امروز(چهارشنبه) با پرواز مستقیم از حریم هوایی عربستان به منامه رفت.

به گزارش ایسنا، شبکه رسمی رژیم صهیونیستی اعلام کرد، شرکت هواپیمایی "اسرا ایر" برای نخستین بار از حریم هوایی عربستان برای سفر به بحرین استفاده کرده است.

این شبکه زمان پرواز به مقصد بحرین را مشخص نکرد اما اعلام کرد، هواپیمای شرکت هواپیمایی اسرا ایر حامل مقامات رسمی رژیم صهیونیستی به هدف انجام مذاکرات جهت ایجاد دفتر این شرکت هواپیمایی در منامه بود.

در همین راستا، روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت، هئیت اسرائیلی اوایل امروز به صورت محرمانه وارد منامه شده تا جزئیات توافقنامه صلحی که دو طرف هفته گذشته در کاخ سفید به امضا رساندند را نهایی کند.

این روزنامه نوشت، این هئیت از طریق آسمان عربستان وارد منامه شدند و قرار است عصر امروز به تل آویو بازگردد و به دلیل شیوع کرونا در بحرین اعضای هیئت به مدت پنج روز قرنطینه می شوند.

یدیعوت آحارونوت نوشت، طی دو روز گذشته مقدمات این سفر فراهم شده و پرواز ساعت هشت صبح امروز انجام شد.

در این هئیت علاوه بر تیم های متخصص برای تدوین بخش های مختلف توافقنامه صلح، سرپرست دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی، مدیرکل وزارت خارجه و نمایندگانی از شورای امنیت داخلی این رژیم حضور دارند.

یدیعوت آحارونوت به نقل از دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نوشت، در پی گفتگوی تلفنی نتانیاهو با ولیعهد بحرین، هیئتی برای آغاز مذاکرات پیرامون انعقاد توافق صلح میان دو طرف تل آویو را به مقصد منامه ترک کردند.

هنوز دولت ریاض به این اظهارات واکنشی نشان نداده است.

پیش از این هم عربستان اوایل ماه میلادی جاری اعلام کرد، با انجام پروازها به مبدا و مقصد اراضی اشغالی و امارات از طریق حریم هوایی خود موافقت کرده است.

انتهای پیام

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:463315!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)