|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/11/07]

سفر وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی به سودان  

منابع صهیونیستی گزارش دادند که وزیر اطلاعات این رژیم به سودان سفر و با مقامات بلندپایه سودانی دیدار کرده است.

سفر وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی به سودان

 سه شنبه 7 بهمن 1399 

منابع صهیونیستی گزارش دادند که وزیر اطلاعات این رژیم به سودان سفر و با مقامات بلندپایه سودانی دیدار کرده است.

وبگاه صهیونیستی «والا» بامداد امروز (سه‌شنبه)، گزارش داد که «الی کوهن» رئیس سازمان اطلاعات این رژیم، روز دوشنبه، به خارطوم پایتخت سودان سفر کرده است.

روزنامه «العربی الجدید» به نقل از منابع صهیونیستی گزارش داد که الی کوهن ضمن تأیید سفر خود به سودان در بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «من اطمینان دارم که این سفر، پایه‌های بسیاری از ابعاد مهم همکاری را ایجاد خواهد کرد؛ همکاری‌هایی که ضمن کمک به اسرائیل و سودان، از ثبات امنیتی منطقه حمایت خواهد کرد».

بر اساس گزارش منابع صهیونیستی، کوهن در این سفر با «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حاکمیتی سودان و «یسن ابراهیم یسن عبدالهادی» وزیر دفاع و همچنین چند تن از مقامات بلندپایه این کشور دیدار کرده است.

خبرگزاری رسمی سودان هنوز گزارشی در خصوص این سفر منتشر نکرده است.

به گفته وزیر اطلاعات رژیم صهونیستی، هیأت صهیونیستی با طرف سودانی درباره مسائل دیپلماتیک گفت‌و‌گو و دو طرف بر توسعه روابط اطلاعاتی توافق و درباره امکان برقراری روابط اقتصادی تأکید کرده‌اند.

طبق این گزارش، خارطوم موافقت کرده است که هیأتی سودانی به تل‌آویو اعزام کند.

این سفر پس از آن صورت گرفته است که یک منبع بلندپایه سودانی، روز جمعه هفته گذشته، به وبگاه صهیونیستی «مکان»‌ خبر داد که شورای حاکمیتی سودان قصد دارد روابط خود را با رژیم صهیونیستی توسعه دهد.

این مقام بلندپایه که نام او در گزارش یادشده فاش نشده بود، از قصد خارطوم برای لغو قانون تحریم رژیم صهیونیستی به سال ۱۹۵۸ خبر داد.

سودان و رژیم صهیونیستی پس از اعلام عادی‌سازی روابط خود با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا،‌ روز ششم ژانویه (۱۷ دی) رسما توافق سازش را امضاء کردند و به این ترتیب سودان پس از امارات و بحرین به عنوان سومین کشوری که روابط خود را با رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۰ عادی‌سازی کرد، به جمع سازشکاران پیوست.

 

العالم

Parameter:474867!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)