|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/02/25]

سفیر آمریکا در اسراییل به خاطر علائم تنفسی مجاز به حضور در کنار پمپئو نشد  

 سخنگوی سفارت آمریکا در اسراییل همزمان با سفر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی اعلام کرد که دیوید فریدمن سفیر این کشور به علت داشتن علائم عفونت تنفسی نباید در مجاورت پمپئو باشد.

سفیر آمریکا در اسراییل به خاطر علائم تنفسی مجاز به حضور در کنار پمپئو نشد

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

تهران- ایرنا- سخنگوی سفارت آمریکا در اسراییل همزمان با سفر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی اعلام کرد که دیوید فریدمن سفیر این کشور به علت داشتن علائم عفونت تنفسی نباید در مجاورت پمپئو باشد.

روزنامه جروزالم پست به نقل از سخنگوی سفارت آمریکا در قدس گزارش داد که فریدمن وزیر خارجه را در سفر روز چهارشنبه وی به اسرائیل به علت داشتن علائم خفیف عفونت تنفسی فوقانی همراهی نخواهد کرد.
سفارت آمریکا اعلام کرده است که با وجود نتیجه منفی آزمایش کووید-۱۹ فریدمن کارکنان درمانی وزارت خارجه آمریکا پیشنهاد عدم حضور وی در کنار پمپئو را داده‌اند.
پمپئو ساعتی پیش برای دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و بنی گانتس رئیس پارلمان رژیم صهیونیستی وارد فلسطین اشغالی شد.
وی همچنین در آستانه سوگند یاد کردن اعضای کابینه این رژیم قرار است با برخی از آنها دیدار کند.
سفر یک روزه وزیر خارجه آمریکا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا به گفته ناظران سیاسی در مورد برنامه رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری و دره اردن است.
فریدمن سفیر آمریکا در قدس اشغالی یکی از حامیان سفت و سخت اشغال کرانه باختری و افزایش شهرک سازی‌ها در این منطقه است. وی همچنین رابطه بسیار نزدیکی با شرکت‌های توسعه ساخت و ساز در کرانه باختری دارد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:455980!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)