|
|
0.0 (0)
برگزاری مراسم روز قدس در تایلند
[1398/03/11]

سفیر ایران در بانکوک: رویای صهیونیستها در تسلط نیل تا فرات به شکست انجامیده است  

برگزاری مراسم روز قدس در تایلند

سفیر ایران در بانکوک: رویای صهیونیست‌ها در تسلط نیل تا فرات به شکست انجامیده است

شنبه 11 خرداد 1398

سفیر کشورمان در بانکوک با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران به حمایت خود از مردم فلسطین تا رفع کامل اشغال و اعطای حق تعیین سرنوشت به ملت فلسطین ادامه خواهد داد، گفت: رویای صهیونیست‌ها در تسلط نیل تا فرات و تحقق خاورمیانه بزرگ باطل و به شکست انجامیده است.

به گزارش ایسنا، محسن محمدی سفیر کشورمان در تایلند در  مراسم روز قدس، ابتدا تقارن ایام رحلت امام (ره) با روز قدس را رویدادی مبارک دانست و اظهار داشت: در ارتباط با مهمترین مسأله جهان اسلام یعنی فلسطین نیز امام خمینی(ره) با نا امیدی از رهبران جهان اسلام، بهترین راه حل را حرکت توده‌ای مسلمانان و تاثیر گذاری آنان بر حکام خود تشخیص دادند و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، یعنی روز جهانی قدس را به نمادی از همبستگی، وحدت و یکپارچگی امت اسلامی و سمبل ظلم ستیزی و قیام ملت مظلوم فلسطین علیه جنایات، قتل عام‌ها، آوارگی‌ها و جنایات علیه بشریت و شکنجه‌های اشغالگران قدس تبدیل کرد.

وی افزود: اکنون با گذشت 40 سال از ابتکار آینده نگرانه امام خمینی(ره) و ادامه این راه در سایه رهبری مدبّرانه مقام معظم رهبری، رؤیای صهیونیست‌ها در تسلط از نیل تا فرات و تحقق خاورمیانه بزرگ باطل و به شکست انجامیده است.

محمدی همچنین ضمن انتقاد از برخی کشورهای اسلامی گفت: جای تاسف است که برخی از دول اسلامی عامدانه و آگاهانه تلاش دارند افکار عمومی جهان اسلام را از مشکلات اصلی جهان اسلام منحرف ساخته و با توسل به تزویر، نیرنگ و صرف مبالغ هنگفت، به دنبال انحراف افکار عمومی جهان اسلام و معرفی ایران و برخی دیگر از کشورهای اسلامی به‌عنوان مشکل جهان اسلام هستند و تمامی توان مالی، نظامی و معنوی خود را صرف مقابله با سایر برادران مسلمان خود کرده و دست دوستی پنهان و آشکار به سوی رژیم صهیونیستی و حامیانش دراز کنند.

وی در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس تکالیف شرعی و انسانی و با اعتقاد به آیات قرآنی و احادیث و روایات معتبر، به حمایت خود از مردم فلسطین تا رفع کامل اشغال و اعطای حق تعیین سرنوشت به ملت فلسطین ادامه خواهد داد و کوچکترین تردیدی در این جهت به خود راه نخواهد داد؛ هرچند در این مسیر تنها باشد.

در ادامه این مراسم علاوه بر سخنرانی برخی از دانشجویان شیعه تایلندی در مورد اهمیت روز قدس، میزگردی با حضور برخی از شخصیت های سیاسی و دانشگاهی در خصوص تبیین روز قدس و اهمیت آن در این شرایط حساس کنونی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، همچنین مراسم روز جهانی قدس علاوه بر بانکوک، در برخی دیگر از شهرهای تایلند نطیر پاتالونگ، پاتانی، یالا، سونگکلا، ناخون سیتامارات و دیگر شهرهای این کشور و با حضور جمع کثیری از مسلمانان اعم از شیعه و سنی برگزار شد. در این مراسم ها میزگردهای مختلفی در ارتباط با اهمیت روز قدس و نیز تداوم این حرکت مردمی نیز برگزار شد. سخنرانان ضمن ارائه مباحثی در مورد واکاوی و اهمیت تاریخی مساله قدس بر این نکته تاکید کردند که تداوم این حرکت اقدامی موثر در خنثی کردن اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی و متحدان آن خواهد بود.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:413613!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)