|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/06]

سفیر تهران در بغداد: در صورت حمله نظامی آمریکا به ایران با قدرت پاسخ می‌دهیم  

سفیر تهران در بغداد: در صورت حمله نظامی آمریکا به ایران با قدرت پاسخ می‌دهیم

شنبه 06 مهر 1398

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با تأکید بر اینکه تهران خواستار جنگ با آمریکایی‌ها یا هیچ کس دیگری نیست، اظهار داشت که موضع ایران یک موضع دفاعی است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق به ادعاهای آمریکا مبنی بر حمله نظامی به تهران واکنش نشان داد.

مسجدی که در برنامه «وجهة نظر» (دیدگاه) در شبکه «دجله» حضور داشت، گفت: «جمهوری اسلامی خواستار جنگ با آمریکایی‌ها یا هیچ کس دیگری نیست».

وی با بیان اینکه «جنگ به سود ایران و آمریکا نیست»، اظهار داشت: «آمریکایی‌ها همیشه می‌گویند گزینه نظامی روی میز است ولی ما هیچ گاه درباره راهکار نظامی سخن نگفته‌ایم».

مسجدی ادامه داد: «موضع ما یک موضع دفاعی است، ولی اگر کسی به ما حمله کند، پاسخ خواهیم داد و گزینه‌های دفاع از خودمان به هر طریقی موجود است».

سفیر تهران در بغداد باز هم تأکید کرد که اگر آمریکا به ایران حمله نظامی کند، تهران با قدرت پاسخ خواهد داد.

وی در پایان خاطر نشان کرد که در صورت حمله، ایران، نیروهای آمریکایی را در عراق و هر جای دیگری هدف قرار خواهد داد و آمریکایی‌ها «به خوبی می‌دانند که ایران هرگز شوخی نمی‌کند».

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران اخیرا اعلام کرد که تهران «خواستار جنگ نیست، ولی همیشه از خود دفاع خواهد کرد».

ظریف در واکنش به ادعای وزیر خارجه آمریکا گفت که «پامپئو مسئله را اشتباهی متوجه شده است؛ ایران خواستار جنگ تا آخرین سرباز آمریکایی نیست، بلکه تیم "ب" می‌خواهد که ایران تا آخرین سرباز آمریکایی بجنگد».

منظور وزیر خارجه ایران از تیم "ب"، «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی، «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی است. ظریف بر این باور است که این سه نفر قصد دارند «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را وادار به جنگ با ایران کنند.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:431551!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)