|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/09/13]

سفیر فلسطین: نقش رهبر معظم انقلاب در مقاومت بی‌بدیل است  

سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران گفت: نقش و جایگاه رهبر معظم انقلاب در حوزه مقاومت بی‌بدیل، برجسته، عالی و الهام‌بخش است.

سفیر فلسطین: نقش رهبر معظم انقلاب در مقاومت بی‌بدیل است

چهارشنبه 13 آذر 1398

سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران گفت: نقش و جایگاه رهبر معظم انقلاب در حوزه مقاومت بی‌بدیل، برجسته، عالی و الهام‌بخش است.

به گزارش روز سه‌شنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، صلاح الزواوی در دیدار با حجت‌الاسلام میثم امرودی رئیس این سازمان به مناسبت هشتم آذرماه روز جهانی همبستگی با فلسطین، بر پیشگامی و پرچم‌داری جمهوری اسلامی ایران در حوزه مقاومت تاکید کرد.

وی، همچنین نقش شاگردان برجسته رهبر معظم انقلاب همچون سیدحسن نصرالله را در مسیر مقاومت مهم ارزیابی کرد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در این نشست گفت: خدا را شکر که شیخ‌السفرای ایرانی، صلاح زواوی بنده را با منظره‌های مقاومت می‌شناخت و به جایی آمده‌اند که ما مراکز فرهنگی زیادی داریم که می‌توانیم در خدمت مقاومت و انتقال پیام مردم فلسطین باشیم.

امرودی افزود: دل و ذهن ما فلسطینی است و خواهد بود، ما با طرح های استکباری در خصوص آینده فلسطین همچون طرح «دو دولتی» و یا طرح آمریکایی «معامله قرن» شدیدا مخالفیم.

وی بیان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) بارها فرموده‌اند قائل به تاسیس کشور تاریخی و یکپارچه فلسطین از بحر تا نهر هستیم که در آن همه فلسطینی‌های اصیل  چه یهودی، مسیحی و مسلمان در کنار هم زندگی خواهند کرد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: ما مسجدالاقصی را پایتخت ابدی فلسطین، پایتخت جهان اسلام و پایتخت توحید عالم می‌دانیم و ان‌شاءالله به زودی آزادی آن را با همت مجاهدان و بندگان صالح خداوند شاهد خواهیم بود.

امرودی افزود: این را هم یقین بدانید که قطعا کلید محو رژیم صهیونیستی زده شده است، یک روزی ما آمریکا را از ایران سربلند بیرون کردیم، به فضل خدا رژیم اشغالگر قدس هم باید به فکر جای دیگری برای خودش باشد، اساسا این دولت یک دولت جعلی است و هیچ جایگاهی ندارد همانطور که شما هم گفتید اسراییل قطعا از بین می‌رود.

وی بیان کرد: فلسطینی‌ها یک روزی دنبال یک زیتون و یک کتاب قانون بودند، می‌رفتند سراغ حکام و سازمان ملل، از روزی که با امام حسین(ع) و جهاد آشنا شدند دایره فلسطین عوض شد و معادلات دنیا به نفع فلسطین تغییر کرد و امروز فلسطین محور جهاد و مقاومت نه فقط برای یمن، سوریه، عراق، لبنان بلکه همه کشورهای دنیا است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: ما مشترکات زیادی داریم؛ در توحید، نبوت و معاد، ممکن است اختلافات جزئی هم داشته باشیم که با وحدت و برادری کنار می‌آییم اما دشمنان در صدد اختلاف‌افکنی بین ما هستند که باید هوشیار باشیم.

امرودی گفت: من خودم شاکی خصوصی اسراییل هستم، از امام صادق(ع) سوال کردند آیا حب و بغض هم جزو ایمان است؟ حضرت فرمودند هَلِ الإیمَانُ إلَّا الحُبّ وَ البُغض.

وی تصریح کرد: اصلا ایمان ما مبتنی بر ضداسراییل‌ بودن است و ایمان ما مبتنی بر دوست داشتن یمنی‌ها و دوست داشتن سیدحسن نصرالله‌هاست، بنای ما این است و سازمان فرهنگی هنری هم این رویکرد را انتخاب کرده است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به فعالیت فرهنگسرای ملل در پارک قیطریه اظهارداشت: در این فرهنگسرا هفته فرهنگی کشورها را برگزار می‌کنیم، بوستان قیطریه فضای مفرحی دارد که ما آنجا را مرکزی برای اجتماعات ملل، هفته‌های فرهنگی، اتفاقات خواهرخواندگی بین کشورها و محل اجتماع انجمن‌های دوستی اختصاص دادیم حتی برای کشور فلسطین با اولویت باید موضوعات فرهنگی را دنبال کنیم.

امرودی گفت: برای «روزهای ملی» باغ‌موزه هنر ایرانی را برای میزبانی و با اولویت ۵۷ کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی در نظر گرفته‌ایم.

وی درباره زمینه‌های همکاری میان سفارت فلسطین در ایران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پیشنهاد کرد، سازمان فرهنگی هنری آمادگی دارد تا از طریق مراکز خود نظیر سینما، باغ کتاب، موزه ها و .. از میهمانان شما و خانواده‌های سفرا با افتخار میزبانی کند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: همچنین اگر روسای جمهور کشورهای دیگر، میهمان جمهوری اسلامی ایران باشند طی هماهنگی  با وزارت خارجه و شهردار تهران این امکان را داریم با هدف تقویت روابط فرهنگی نماد شهر را تقدیم روسای جمهوری کشورهای دوست و برادر کنیم.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:439564!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)