|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/09/06]

سناتور آمریکایی: در تلاش برای تحریم «بن سلمان» هستم  

سناتور آمریکایی: در تلاش برای تحریم «بن سلمان» هستم

یک عضو ارشد مجلس سنای آمریکا گفته برای تحریم ولیعهد رژیم سعودی به دلیل نقش‌آفرینی در ترور روزنامه‌نگار منتقد سعودی داخل کنسولگری این کشور در استانبول تلاش می‌کند.

۰۵ آذر ۱۳۹۷

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، «لیندسی گراهام»، عضو جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا که از حامیان «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور در مجلس مذکور به شمار می‌رود گفته که دستور صدور قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی توسط «محمد بن سلمان»، ولیعهد رژیم سعودی صادر شده است. 

در شرایطی که پیش از این رسانه‌ها گزارش داده‌اند «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» (سیا) به این جمع‌بندی رسیده که دستور ترور خاشقچی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول توسط شخص محمد بن سلمان صادر شده،گراهام در مصاحبه تلفنی با رسانه «آکسیوس» گفت به دنبال تحریم بن سلمان خواهد بود.

گراهام گفت برخی از همکاران او در مجلس سنا به منظور اطلاع از صحت گزارش‌های رسانه‌ای درباره ارزیابی سیا از این ترور، خواستار برگزاری یک جلسه توضیحی با مقام‌های اطلاعاتی آمریکا شده‌اند. وی گفت در صورت وجود شواهد کافی از مشارکت بن سلمان در این ترور، او به دنبال عمومی کردن این اطلاعات با تصویب قطعنامه‌ای در سنا خواهد بود.

سناتور آمریکایی گفت: «اگر ما فکر می‌کنیم که ارزیابی جامعه اطلاعاتی درست است مهم است که از آنها حمایت کنیم.»

لیندسی گراهام گفته در قطعنامه مذکور به دنبال آن خواهد بود تا به سایر رفتارهای مخرب و تحریک‌آمیز محمد بن سلمان، از جمله جنگ یمن، اعمال فشارهای عجیب روی سعد الحریری، نخست‌وزیر لبنان برای استعفا و محاصره قطر هم اشاره کند.

او تصریح کرد همراه با همکارش «باب منندز»، سناتور دموکرات آمریکایی در حال تلاش برای اعمال تحریم‌های سخت‌گیرانه‌تر علیه عربستان سعودی هستند.گراهام تأکید کرد که او برای تحریم محمد بن سلمان هم تلاش خواهد کرد.

گراهام درباره محمد بن سلمان گفت: «ما نمی‌توانیم با فردی تا این حد مجنون روابط راهبردی نرمال داشته باشیم.»

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:362605!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)