|
|
0.0 (0)
[1399/10/22]

سناریو خطرناک پیش روی اسرائیل در صورت شکست نتانیاهو در انتخابات/ بنیامین در نقش دونالد  

براساس آخرین نظرسنجی ها نتانیاهو رئیس حزب لیکود در انتخابات جدید اصلا شرایط خوبی ندارد و به احتمال فراوان نمی تواند کابینه جدید را تشکیل داده و نخست وزیر شود.

سناریو خطرناک پیش روی اسرائیل در صورت شکست نتانیاهو در انتخابات/ بنیامین در نقش دونالد

دوشنبه 22 دی 1399

براساس آخرین نظرسنجی ها نتانیاهو رئیس حزب لیکود در انتخابات جدید اصلا شرایط خوبی ندارد و به احتمال فراوان نمی تواند کابینه جدید را تشکیل داده و نخست وزیر شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا)، در پی آشوب های اخیر آمریکا و حمله به ساختمان کنگره، تحلیلگران و مقامات صهیونیست به طور جدی درباره رفتارهای مشابه «بنیامین نتانیاهو» در صورت شکست در انتخابات هشدار داده اند.

در همین رابطه «رون بن یشای» تحلیلگر صهیونیست در یادداشتی برای روزنامه یدیعوت آحرونوت از تکرار حوادث مشابه حمله اخیر به کنگره آمریکا، در اسرائیل هشدار داد.

وی در این یادداشت نوشت: آشوب های اخیر آمریکا و حمله طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره ، نتیجه ارتباط نزدیک میان حامیان خشمگین و یک رئیس جمهور پوپولیست بود که از مشکلات شخصی رنج می برد.

وی در ادامه افزود: آنچه که رابطه میان این دو طرف را خطرناک و قابل اشتعال ساخته ، شبکه های اجتماعی هستند که در ماههای اخیر به طور مداوم اخبار تحریک آمیز و دروغین با موضوع نظریه های توطئه منتشر می کردند که اکثر آنها به طور تحریک آمیزی از سوی ترامپ انجام می شد.

بن یشای در ادامه نوشت: البته من مقصر اصلی این حادثه را رهبران حزب جمهوریخواه می دانم که خطرات ناشی از اقدامات ترامپ را نادیده گرفتند و در برابر وی سکوت کرده و بدون تحرک باقی ماندند. حتی برخی از آنها از اقدامات تحریک آمیز و دروغهای وی درباره سرقت انتخابات حمایت کردند.

تحلیلگر صهیونیست در ادامه با اشاره به اقدامات مشابه ترامپ که از سوی نتانیاهو انجام می شود، درباره وقوع حوادث مشابه آشوبهای آمریکا در اسرائیل هشدار داد و نوشت: ما باید از حوادث اخیر کنگره آمریکا عبرت بگیریم و از وقوع آن در داخل جلوگیری کنیم چون رفتارهای برخی شخصیتهای (اشاره تلویحی به نتانیاهو) سیاسی می تواند خطرساز باشد.

در همین رابطه، «آویگدور لیبرمن» رئیس حزب صهیونیستی «اسرائیل بیتا» امروز (یکشنبه) تاکید کرد: من معتقدم نتانیاهو در صورت شکست در انتخابات رفتاری مشابه ترامپ را انجام می دهد و ما شاهد تکرار حوادث حمله به کنگره آمریکا ، البته این بار در اسرائیل خواهیم بود.

وی البته در ادامه تصریح کرد: پروژه ای که مدنظر نتانیاهو است بسیار شدیدتر از ترامپ است و اگر بخواهیم مقایسه کنیم اتفاقی که در کنگره آمریکا رخ داد ، در برابر اتفاقی که نتانیاهو در نظر دارد بسیار کوچک و ناچیز محسوب می شود.

لیبرمن تاکید کرد: این مساله کاملا مشخص است که نتانیاهو در تلاش برای اجرایی اقداماتی در صورت شکست در انتخابات است و این مساله از نگاه من قطعی است.

به گزارش قدسنا، براساس آخرین نظرسنجی ها نتانیاهو رئیس حزب لیکود در انتخابات جدید اصلا شرایط خوبی ندارد و به احتمال فراوان نمی تواند کابینه جدید را تشکیل داده و نخست وزیر شود. براین اساس به نظر می رسد گیدعون ساعر از اعضای منشق شده از حزب لیکود (حزب نتانیاهو) که حزبی جدید تشکیل داده بتواند کابینه جدید را تشکیل داده و نخست وزیر شود.

هفته گذشته در آشوب های آمریکا شمار زیادی از طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره یورش برده و اقدام به تخریب و غارت  اماکن و دفاتر آن کردند. در این درگیریها در مجموع پنج نفر کشته و قریب به 100 نفر بشدت زخمی شدند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:472893!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)