|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/15]

سنوار و نصرالله دو شخصیت تاثیرگذار بر افکار رژیم صهیونیستی  

سنوار و نصرالله دو شخصیت تاثیرگذار بر افکار رژیم صهیونیستی

دوشنبه 15 مهر 1398

بیروت - ایرنا - رژیم صهیونیستی با توجه به توانایی‌های رهبر "جنبش مقاومت اسلامی فلسطین" (حماس) در غزه و دبیرکل حزب‌الله لبنان، آنها را در لیست پنج شخصیت مهم و تاثیرگذار بر رژیم صهیونیستی قرار داده است.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری "المیادین"، صهیونیستها و فرماندهی سیاسی و نظامی آنها می‌دانند، "یحیی سنوار" رئیس دفتر سیاسی حماس و "سید حسن نصرالله" دبیر کل حزب‌الله لبنان علاوه بر اینکه می‌توانند معادلات سیاسی صهیونیست‌ها را زیرو رو کنند، از  قدرت تاثیرگذاری بر اقتصاد رژیم اشغالگر نیز برخوردارند.

بر این اساس، روزنامه اقتصادی "کلکلیست" در سرزمینهای اشغالی اخیرا نام سنوار رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه و نصرالله دبیر کل حزب‌الله را در لیست پنج شخصیت مهم و تاثیرگذار بر افکار رژیم صهیونیستی قرار داد؛ این دسته‌بندی مورد توجه سطوح مختلف مسئولان و سیاستمداران این رژیم قرار گرفت.

این دسته بندی حاصل قدرت تصمیم‌گیری‌های مهم و حساس این دو در مقابل دشمن صهیونیستی و موفقیت آنان در استفاده از قواعد مناسب درگیری با نیروهای اشغالگر در جبهه شمال و جنوب و نیز جلوگیری از پیشروی‌های دشمن در نوار غزه و لبنان است.

به عبارت بهتر فرماندهان صهیونیستی متوجه شده اند، در غزه با شخصیتی روبه رو هستند که قادر است در بیش از یک زمینه بر آنان تاثیرگذار باشد، بر همین اساس "درود شالوم" فرمانده گردان تحقیقات اطلاعاتی صهیونیستی اعتراف کرد که با توجه به استراتژی چالش برانگیز سنوار، اسرائیل برای فهم و شناخت شخصیت او به زمان زیادی نیاز دارد.

المیادین نوشت: در دو سال ونیم گذشته مقاومت فلسطین و در راس آن "گردان‌های قسام"، 12 دوره سخت و پرتنش را پشت‌سر گذاشت که در جریان آن با تکیه بر سیاست حرکت بر لبه پرتگاه، توانست قواعد درگیری و مقابله با دشمن را تثبیت کند، تا جایی که نوعی سردرگمی در صحنه سیاسی صهیونیست‌ها را رقم زد که تا به امروز نیز ثبات داخلی آن را تحت‌تاثیر قرار داده است.

همچنین تثبیت قواعد درگیری، تحریک و جنجال زیادی را در بین صهیونیست ها به دنبال داشت و اولین نشانه های آن در استعفای "لیبرمن" از وزارت جنگ نمود یافت، به این معنی که وی پس از شکست در تحقق وعده نابودی حماس و ترور فرمانده آن، استعفا داد.

نکته قابل توجه اینکه توجه رسانه های صهیونیستی به سنوار در قالب گزارش‌های خبری مکتوب و یا برنامه‌های تلویزیونی و نیز مقالات متعدد مربوط به وی از زمان انتصاب به ریاست حماس در غزه بیشتر شده است.

در جبهه شمالی نیز سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان و هزاران موشک با قابلیت فلج‌کردن زندگی عمومی صهیونیست ها و هدف قرار دادن تاسیسات مهم آنها، فرماندهی دشمن را در شرایطی قرار داده که قبل از هراقدامی ضد حزب‌الله خوب فکر کند.

در این میان در پی حمله دشمن صهیونیستی به ضاحیه در جنوب بیروت، نصرالله با اعلام پاسخ به این تجاوز، صهیونیستها را در حالتی از نگرانی و پیشگیری قرار داده است.

با این توضیحات باید گفت، صهیونیست‌ها با درک تاثیرگذاری سنوار و نصرالله در  تغییر معادله سیاسی رژیم صهیونیستی و نیز اقتصاد این رژیم، بیهوده نیست که این دو نفر را در فهرست پنج شخصیت ‌مهم و تاثیر گذار بر رژیم اشغالگر قرار داده‌اند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:433036!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)