|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1400/01/21]

سه جاسوس رژیم صهیونیستی در لبنان به اعدام محکوم شدند  

دادگاه نظامی لبنان جمعه شب دو لبنانی و یک فلسطینی را به جرم همدستی با دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به اعدام محکوم کرد.

سه جاسوس رژیم صهیونیستی در لبنان به اعدام محکوم شدند

شنبه 21 فروردین 1400

دادگاه نظامی لبنان جمعه شب دو لبنانی و یک فلسطینی را به جرم همدستی با دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به اعدام محکوم کرد.

به گزارش ایرنا از رسانه‌های لبنانی، در این دادگاه که به ریاست سرتیپ "منیر شحاده" انجام شد، "محمود قاسم رافع" معاون اول نیروهای امنیت داخلی لبنان و "ابراهیم محمد یاسین" شهروند لبنانی به همراه "حسین سلیمان خطاب" شهروند فلسطینی ساکن لبنان به اعدام محکوم شدند.

رافع همچنین به پرداخت ۲ میلیون لیره لبنان و سلب تمام حقوق مدنی  از وی محکوم شده است.

افراد یاد شده همچنین به خاطر ارتباط با رژیم صهیونیستی، مشارکت در برنامه ریزی و آماده سازی و اجرای عملیات ترور "علی حسن دیب" مسؤول حزب الله در نزدیکی "صیدا" در سال ۱۹۹۹،با کار گذاشتن بسته انفجاری در محله "طلعه المحافظ" و انجام اقدامات تروریستی و انتقال مواد منفجره به اعدام محکوم شده‌اند.

از دیگر اتهامات این افراد، ترور "جهاد احمد جبریل" رهبر فلسطینی در "المصیطبه" در سال ۲۰۰۲ است.

از دیگر اتهامات یاسین و خطاب تشکیل باندی برای ارتکاب جنایت علیه مردم، دست برد زدن به اموال، ضربه زدن به سلطه حکومت و جایگاه آن، عضویت در شبکه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، تهیه وسائل مستقیم برای حمله دشمن [اسرائیل] به لبنان، ارتباط با دشمن برای همکاری با آن برای پیروزی، تأمین خانه امن برای اسکان مزدوران اسرائیلی، افشای اطلاعات در راستای منافع دشمن، انجام اقدامات تروریستی با به کارگیری مواد منفجره، ورود به کشور متخاصم بدون اجازه دولت لبنان، تخریب اموال شخصی و نگهداری و حمل غیر مجاز مواد منفجره و مهمات بوده است.

سالم زهران" مدیر مرکز تمرکز رسانه‌ای در لبنان در توئیتی به صدور حکم این افراد پس از سالها گفت: سؤوالی که مطرح می شود این است که چه کسی مسؤول این بوده است که پرونده این افراد در طول این سالها همچنان مسکوت بماند؟

پرونده این افراد از سال ۲۰۰۶ تاکنون همچنان باز بوده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:482424!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)