|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/02/12]

سوریه اقدام آلمان علیه حزب‌الله لبنان را شدیداً محکوم کرد  

 وزارت امور خارجه سوریه پنجشنبه شب در بیانیه‌ای تصمیم دولت آلمان مبنی بر تروریست خواندن حزب‌الله لبنان را شدیداً محکوم کرد.

سوریه اقدام آلمان علیه حزب‌الله لبنان را شدیداً محکوم کرد

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه سوریه پنجشنبه شب در بیانیه‌ای تصمیم دولت آلمان مبنی بر تروریست خواندن حزب‌الله لبنان را شدیداً محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه دراین بیانیه تاکید کرده ‌است: تصمیم دولت آلمان مبنی بر قرار دادن حزب‌الله لبنان در فهرست تروریستی، خود مدال شرفی برای این جنبش و به رسمیت شناختن نقش این حزب در مقابله با دشمن صهیونیستی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: این تصمیم بوضوح نشان می‌دهد که آلمان زیر بار دیکته‌های صهیونیسم جهانی رفته و از سیاست‌های آمریکا که در حمایت از رژیم اشغالگر صهیونیستی است، به صورت خفت‌باری تبعیت می‌کند.

وزارت خارجه سوریه افزوده است: این تصمیم، بیانگر آن است که آلمان فاقد حاکمیت و استقلال در سیاست داخلی و خارجی است و این مساله از جنگ جهانی دوم به بعد وجود دارد.

در پایان این بیانیه تاکید شده؛ سوریه بار دیگر بر نقش پیشتازانه حزب‌الله لبنان به عنوان یکی از جنبش‌های مقاومت علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی تاکید می کند و این تصمیم دولت آلمان را مدال شرفی برای این جنبش می داند و نقش حزب الله لبنان در مقابله با دشمن صهیونیستی و به شکست کشاندن طرح‌های توطئه غرب علیه حقوق و منافع ملت عرب را به رسمیت می‌شناسد.

وزارت کشور آلمان امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که تمامی فعالیت‌های حزب‌الله لبنان در این کشور ممنوع است و برلین، حزب الله لبنان را یک «سازمان تروریستی» می‌خواند. 

آمریکا و رژیم صهیونیستی پیش از این به آلمان برای ممنوعیت فعالیت حزب‌الله لبنان فشار آورده بودند.

دسامبر گذشته پارلمان آلمان لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن از دولت «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان خواسته شده تا تمامی فعالیت‌های حزب‌الله لبنان را در خاک آلمان ممنوع کند.

وزارت خزانه‌داری انگلیس نیز اواخر دیماه سال ۹۸، حزب‌الله لبنان را به صورت کامل به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کرد. آن هم در حالی که در ششم اسفند ۱۳۹۷، شاخه سیاسی این گروه با فشار لابی صهیونیستی به فهرست گروه‌های تروریستی اضافه شده بود.

در حالی نام حزب الله لبنان در آلمان و انگلیس و پیش از آن در آمریکا به عنوان گروه تروریستی مطرح می شود که تنها جرم این جنبش دفاع از وطن خود در مقابل تجاوزگریهای رژیم صهیونیستی و همچنین مقابله با گروههای تروریستی ساخته و پرداخته جبهه غربی - عربی - صهیونیستی، همچون داعش و النصره در منطقه است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:455434!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)