|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/29]

سوریه: تصمیم آمریکا درباره شهرک‌های صهیونیست نشین باطل است  

 وزارت خارجه سوریه روز سه شنبه ضمن محکومیت شدید شناسایی شهرک های صهیونیست نشین در کرانه باختری از سوی آمریکا، تاکید کرد این تصمیم باطل است و اعتبار قانونی ندارد.

سوریه: تصمیم آمریکا درباره شهرک‌های صهیونیست نشین باطل است

چهارشنبه 29 آبان 1398

 وزارت خارجه سوریه روز سه شنبه ضمن محکومیت شدید شناسایی شهرک های صهیونیست نشین در کرانه باختری از سوی آمریکا، تاکید کرد این تصمیم باطل است و اعتبار قانونی ندارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه گفت: جمهوری عربی سوریه با شدیدترین لحن موضع آمریکا در برابر شهرک های صهیونیست نشین در اراضی اشغالی فلسطین را محکوم می کند و آن را نقض آشکار قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل درخصوص وضعیت قانونی این اراضی می داند.

این منبع که نامش ذکر نشده، افزود: این تصمیم آمریکا تازه ترین موضع این کشور در به سخره گرفتن مشروعیت بین المللی و ادامه دشمنی پایدار واشنگتن در برابر امت عربی است.

این مسئول سوری همچنین موضع جدید آمریکا را در راستای حمایت های نامحدود آمریکا از رژیم صهیونسیتی برای نادیده گرفتن حقوق مردم عربی دانست.

به گفته وی، جمهوری عربی سوریه تاکید می کند که این موضع آمریکا نیز مانند موضع گیری های پیشین این کشور در برابر قدس و جولان اشغالی، باطل است و هیچ اعتبار قانونی ندارد. این اقدام آمریکا نشانگر عمق شکاف میان آمریکا و جامعه جهانی است. شکافی که چند روز گذشته نیز در مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره آژانس امدادرسانی و اشتغال آوارگان فلسطینی در خاورمیانه (آنروا) خود را نشان داد.

در همین راستا، مجمع عمومی سازمان ملل ۲۵  آبان ماه متحد به اتفاق آرا تمدید ماموریت را تا پایان ژوئن سال ۲۰۲۳ تمدید کرد.

۱۷۰ کشور عضو سازمان ملل متحد به تمدید این ماموریت رای مثبت و اسرائیل و آمریکا به آن رای منفی دادند. رای ۷ کشور نیز ممتنع بود.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دوشنبه‌شب اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور شهرک سازی‌ها در کرانه باختری را مغایر قانون بین‌المللی نمی‌داند.

وی افزود که دولت ترامپ سیاست اتخاذ شده در دوره باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین این کشور در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی را تغییر می‌دهد.

موضع جدید آمریکا درباره فلسطین، با محکومیت‌هایی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی روبه رو شده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:438731!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)