|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
سفیر ایران در الجزایر:
[1397/03/19]

سکوت مقابل صهیونیست ها، آنها را جری تر کرده است  

سفیر ایران در الجزایر:

سکوت مقابل صهیونیست ها، آنها را جری تر کرده است

تاریخ خبر: 1397/03/18 

الجزایر - ایرنا- «رضا عامری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر در مراسم روز قدس گفت، سکوت یا همراهی برخی حکام عرب و همچنین سازمان های منطقه ای و بین المللی در قبال جنایت های رژیم صهیونیستی، باعث جری تر شدن این رژیم و تداوم جنایت های آن در حق مردم فلسطین شده است.

به گزارش ایرنا، عامری افزود، امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس خواست مسلمانان اهتمام بیشتری به قبله نخست خود داشته باشند تا بالاخره سرزمین فلسطین را از لوث وجود صهیونیست ها پاک کنند.
سفیر ایران در الجزایر با اشاره به جنایت های صهیونیست ها در حق مردم فلسطین و کشتار و سرکوب آن ها گفت: همه اینها در سایه سکوت سازمان های بین المللی و منطقه ای و برخی حکام مسلمان و عرب صورت می گیرد و حتی برخی از این حاکمان، صهیونیست ها را به تجاوز به فلسطین تشویق می کنند و کار به جایی رسیده است که برخی از آن ها برای دوستی با این دشمن تبلیغ می کنند اما اطمینان داریم مسلمانان با شرف و آزاده اجازه نمی دهند مسأله فلسطین را از اولویت اول امت اسلامی خارج کنند.
وی گفت: ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ، فلسطین را در صدر اولویت های خود قرار داده و بر این باوریم که راه حل مشکل، پایان اشغال سرزمین های اشغالی و بازگشت فلسطینی ها به خانه هایشان و تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف است و این هدف جز با مقاومت و اتحاد مسلمانان و وحدت ملی گروه های فلسطینی تحقق نمی یابد .
عامری تصریح کرد:تنها رژیم صهیونیستی و ایادی آن هستند که از تفرقه میان گروه های فلسطینی سود می برند و این باعث می شود رژیم صهیونیستی به جنایت هایش ادامه دهد. 
سفیر ایران در الجزایرافزود: مقاومت شجاعانه مردم فلسطین، پوشالی بودن رژیم صهیونیستی را بیش از پیش اثبات کرده و به رغم حمایت های همه جانبه برخی طرف ها از آن، نمی تواند مدت زیادی دوام بیاورد زیرا صاحبان اصلی فلسطین به هیچ وجه از حقوق خود عقب نشینی نمی کنند، راهپیمایی بازگشت که فلسطینی ها این روزها برگزار می کنند نیز تایید کننده این موضوع است.
از سوی دیگر جمال بن عبدالسلام سخنگوی کمیته الجزایری دفاع از سوریه و مقاومت و رئیس حزب الجزایر الجدید نیز در سخنانی در این مراسم با اشاره به اینکه برخی طرف ها تلاش می کنند ایران را دشمن عرب ها معرفی کنند و افکار عمومی را از جنایت های رژیم صهیونیستی منحرف سازند، از مسلمانان جهان خواست مزدوران رژیم صهیونیستی و آمریکا را در منطقه رسوا کنند. 
بن عبدالسلام در خواستار حمایت همه جانبه از محور مقاومت و مبارزه بادشمن در میادین مختلف شد و تاکید کرد توطئه هایی برای تضعیف محور مقاومت در جریان است.
این شخصیت الجزایری خارج شدن آمریکا از برجام را نیز در چارچوب تلاش برای منحرف کردن افکار عمومی از جنایت های رژیم صهیونیستی و مشغول کردن آن به مسائل دیگر و ایجاد یک دشمن خیالی برای مردم منطقه دانست .
وی در پایان تلاش برخی کشورهای عربی منطقه و از جمله عربستان و بحرین برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را شدیدا محکوم کرد و گفت: از سوی دیگر قدرت محور مقاومت باعث وحشت رژیم صهیونیستی شده است.
پنجشنبه شب مراسم باشکوهی به مناسبت روز جهانی قدس در سفارت جمهوری اسلامی ایران در الجزایر با حضور شخصیت های سیاسی ، علمی ، فرهنگی و رسانه ای الجزایری برگزار شد. 
در این مراسم ، رئیس شورای عالی اسلامی الجزایر، رئیس جمعیت علمای مسلمان، و شماری از نمایندگان مجلس ، روسای احزاب سیاسی، مسئولان و سردبیران روزنامه‌های معتبر الجزایر، جمعی از اساتید دانشگاه و فعالان جامعه مدنی، مدیران ارشد وزارت امورخارجه و وزارت امور دینی و اوقاف الجزایر و شماری از فلسطینیان مقیم این کشور حضور داشتند.
انتهای پیام /


 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:346742!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)