|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
نگرانی فاکس نیوز از افزایش نفوذ ایران در سوریه/
[1398/07/24]

سکوی تهران برای حمله به اسراییل  

نگرانی فاکس نیوز از افزایش نفوذ ایران در سوریه/ سکوی تهران برای حمله به اسراییل

چهارشنبه 24 مهر 1398 

تحلیلگر شبکه خبری فاکس نیوز با انتقاد غیر مستقیم از ترامپ درباره خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه، درباره افزایش نفوذ ایران در این کشور ابراز نگرانی کرد.

"جیمز جی کارافانو" مدیر مرکز مطالعات سیاست خارجی داگلاس و سارا آلیسون روز چهارشنبه با انتشار مقاله ای در تارنمای این شبکه، از تصمیم ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از خاک سوریه انتقاد کرد و نوشت: هرچند ایالات متحده به ترکیه برای حمله به سوریه چراغ سبز نشان نداد، با این حال نتوانست از آن جلوگیری کند.

وی افزود: بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، فرد قدرتمند این کشور و همیشه در مدار ایران و روسیه بوده است. ما نمی خواهیم ایران سکویی برای حمله به اسرائیل در آن کشور داشته باشد. ما نمی خواهیم موجهایی از پناهندگان را ببینیم که منطقه را بی ثبات می کنند و به اروپا سرریز شوند. هجوم ترکیه، ایالات متحده را ناگزیر به کاهش حضور خود در سوریه کرده است.

این تحلیلگر نزدیک به دولت ترامپ مدعی می شود که عملیات ترکیه در سوریه تاثیری بر سیاست ضد ایرانی دولت ترامپ نداشته و تغییری در روابط آمریکا و متحدانش در منطقه به وجود نخواهد آورد.

به گزارش ایرنا، ارتش ترکیه روز چهارشنبه ۱۷ مهر ماه در عملیاتی به نام «چشمه صلح» به بخش‌های کردنشین شمال سوریه حمله کرد. رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه این اقدام نظامی عملیات را علیه گروه های تروریستی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ. ک. ک) و یگان‌های مدافع خلق (ی. پ. گ) بیان کرد.

دولت سوریه با محکوم کردن حمله ترکیه به مناطق شمال شرق این کشور از آمادگی ارتش برای مقابله با هر چالشی خبر داده است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) دوشنبه شب گزارش داد، ارتش این کشور وارد شهر منبج در حومه شمال شرقی حلب واقع در شمال غرب سوریه شده است.

 

العالم

Parameter:434752!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)