|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/07/12]

سیاستمداران بحرینی سفر رئیس موساد به منامه را لکه ننگ تاریخ آل خلیفه دانستند  

گروهی از سیاستمداران و مدافعان حقوق بشر در بحرین سفر " یوسی کوهن " رئیس موساد به منامه را محکوم و آن را لکه‌ای ننگ و شرم آور در تاریخ حکومت آل خلیفه بر این کشور توصیف کردند.

سیاستمداران بحرینی سفر رئیس موساد به منامه را لکه ننگ تاریخ آل خلیفه دانستند

شنبه 12 مهر 1399

گروهی از سیاستمداران و مدافعان حقوق بشر در بحرین سفر " یوسی کوهن " رئیس موساد به منامه را محکوم و آن را لکه‌ای ننگ و شرم آور در تاریخ حکومت آل خلیفه بر این کشور توصیف کردند.

به گزارش ایرنا، این افراد روز شنبه از طریق شبکه‌های اجتماعی بیان کردند که تلاش‌های موساد برای برهم زدن معادلات سیاسی در بحرین به سود آل خلیفه با شکست مواجه خواهد شد و نهضت آزادی خواهی مردم بحرین را محدود نخواهد کرد و موجب حمایت بیش از پیش مسلمانان از این نهضت و اقتدار آن خواهد شد.      

" شیخ حسین الدیهمی " معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین از طریق حساب خود در " توییتر" اظهار داشت که " یکی از اهداف سفر رئیس موساد به بحرین و اعلام همکاری امنیتی بین نظام بحرین و  رژیم صهیونیستی درخواست وی برای احضار دهها بحرینی و تهدید آن‌ها به دستگیری درصورت مشارکت در راهپیماییهای ضد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است. 

" ابراهیم شریف " دبیر کل سابق جمعیت اقدام ملی دموکراتیک بحرین  (وعد) نیز خطاب به رئیس موساد نوشت: به تو خوشامد نمی‌گوییم، ما نمی‌دانیم که رئیس موساد با دست خون آلود خود در بحرین چه می‌کند و ما حق داریم سوال کنیم که چگونه جنایتکاران جنگی صهیونیستی مجاز به دیدار از کشور ما هستند؟ 

همچنین " عبد النبی العکری " از فعالان حقوق بشر بحرین نوشت که سفر رسمی رئیس موساد به بحرین و تبلیغ رسانه‌ای این سفر در حالی که این دستگاه (موساد) چندین دهه در ترور فلسطینی‌ها و علمای عرب و خرابکاری و جاسوسی نقش داشته است به معنای قرار دادن کشورمان در معرض عملیات کثیف موساد است،  بنابر این ما این دیدار و هر گونه نقش موساد در کشور خود را رد و محکوم می‌کنیم.  

" علی الاسود "  نماینده سابق حزب الوفاق هم سفر رئیس موساد به بحرین را زمینه سازی برای سفر آینده "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی به منامه و ناخوشایند دانست و افزود:  این دیدار لکه ننگی در تاریخ " آل خلیفه " است و  کشور ما با پای اراذل و اوباش و غاصبان سرزمین محبوب فلسطین آلوده می‌شود.  

" علی الفایز " یکی از فعالان سیاسی بحرین با اشاره به اینکه موساد همه تلاش خود را برای برهم زدن معادله سیاسی در بحرین به کار بسته است، تاکید کرد که تلاش‌های موساد اعتقادات ما را تغییر نخواهد داد و نهضت ما را محدود نخواهد کرد و چیزی جز افزایش قدرت، شفافیت و مقبولیت نهضت ما در نزد همه اعراب، مسلمانان و آزادی خواهان جهان نخواهد بخشید.   

" باقر درویش " رئیس انجمن حقوق بشر بحرین با اشاره به اینکه آل خلیفه با این سفر آرزوی رژیم صهیونیستی را برآورده کرد،  افزود: موساد در اقدامات خرابکارانه خود تفاوتی بین کشورها حتی کشورهایی که به اصطلاح " توافقنامه صلح" امضا کردند، قائل نمی‌شود.   

خاطرنشان می‌شود که یوسی کوهین رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) روز چهارشنبه در سفر به منامه با همتای بحرینی خود دیدار و گفت و گو کرد. 

خبرگزاری بحرین گزارش داد که  رئیس موساد  از سوی عادل بن خلیفه الفاضل رئیس دستگاه امنیت ملی و شیخ احمد بن عبدالعزیز آل خلیقه رئیس دستگاه  امنیت استراتژیک مورد استقبال قرار گرفت. 

در این دیدار، دو طرف در باره مناسبات مشترک گفت وگو و بر حمایت از توافق صلح امضا شده میان بحرین و رژیم اسرائیل و نقش آن در تحکیم ثبات در منطقه و گشودن افق‌های همکاری دوجانبه تاکید کردند. 

مقامات بحرینی یک روز پس از سفر رئیس موساد به منامه، دهها شهروند این کشور را بازداشت و زندانی کردند.  

توافق سازش که از آن به عنوان «توافق خیانت» یاد شده، چند هفته گذشته میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس، رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها آشکار و رسمی کردند. 

صدها تن از مردم بحرین عصر روز گذشته (جمعه) برغم آماده باش نیروهای امنیتی در مناطق مختلف این کشور در دومین هفته متوالی با برپایی راهپیمایی به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اعتراض کردند. 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:463753!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)