|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
ظریف در جمع خبرنگاران در حاشیه دومین کنفرانس رؤسای مجالس ۶ کشور آسیایی:
[1397/09/17]

سیاست‌های آمریکا منطقه را تبدیل به انباری از سلاح کرده است  

ظریف در جمع خبرنگاران در حاشیه دومین کنفرانس رؤسای مجالس ۶ کشور آسیایی:

سیاست‌های آمریکا منطقه را تبدیل به انباری از سلاح کرده است

شنبه 17 آذر 1397

وزیر امور خارجه با بیان اینکه آمریکایی ها منطقه را انبار باروت کرده‌اند، گفت: سلاحی که از سوی آمریکایی‌ها در منطقه به فروش می رسد بسیار بیش از نیاز منطقه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (شنبه، 17 آذر ماه) در حاشیه دومین کنفرانس رؤسای مجالس 6 کشور آسیایی پیرامون چالش‌های تروریسم و ارتباطات درون منطقه‌ای با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اتهامات موشکی آمریکا علیه ایران گفت: آمریکایی‌ها تمام تلاش خود را کرده‌اند تا در روابط ایران و اروپا ایجاد مزاحمت کنند و حتی بیش از آنکه روابط ایران و اروپا را به خطر بیندازند تلاش دارند مسائل منطقه‌ای را وارونه جلوه دهند.

وزیر امور خارجه در ادامه با بیان اینکه آمریکایی‌ها منطقه را انبار باروت کرده اند، اظهار داشت: میزان سلاحی که از طرف آمریکایی‌ها به منطقه ما فروخته می‌شود، غیرقابل باور و بسیار فراتر از نیاز منطقه است که این نشاندهنده سیاست بسیار خطرناکی است که آمریکایی ها در منطقه دنبال می کنند.

وی افزود: این سیاست باعث شده تا منطقه ما تبدیل به انباری از سلاح های بسیار پیشرفته مخرب شده که متاسفانه هیچ کمکی به صلح و امنیت به منطقه نکرده است.

ظریف همچنین ادامه داد: از این رو است که آمریکایی‌ها به اتهامات بی معنا متوسل می‌شوند چنانچه در روزنامه‌های آمریکایی خوانده‌ایم که سلاح آمریکایی‌ها در دست القاعده در یمن و داعش در سوریه است و این خطری است که همواره منطقه ما را تهدید می کند.

وی تاکید کرد: اینکه آمریکایی ها در دنیا منزوی شده اند و نیاز پیدا کرده اند وارد این دعوا شوند و حتی رییس بخش مالی یک کمپانی بزرگ چینی را دستگیر کنند تا سیاست خود را پیش بگیرند بیش از آنکه نشان دهنده قدرت آمریکا باشد نشان دهنده استیصال آمریکا است.

وزیر امور خارجه در مورد دومین کنفرانس روسای مجالس 6 کشور نیز خاطر نشان کرد: مجالس 6 کشور نمایندگان مردم این کشورها هستند که می توانند در زمینه مقابله با ترویسم یک حرکت مردمی را علاوه بر حرکت سیاسی هماهنگ کنند.

 

خبرگزاری خانه ملت

Parameter:366766!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)